Cezaevi firarisi tarafından katledilen Ceren Özdemir mezarı başında anıldı

Cezaevi firarisi tarafından katledilen Ceren Özdemir mezarı başında anıldı

Ordu'da cezaevi firarisi Özgür Arduç'un bıçaklı saldırısı sonucunda hayatını kaybeden Ceren Özdemir, vefatının birinci yıldönümünde mezarı başında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.

 3 Aralık 2019 Salı günü 19.30 sıralarında Ordu'nun Altınordu ilçesinde bulunan evinin önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından gerçekleştirilen bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ceren Özdemir, vefatının birinci yıldönümü nedeniyle kabri başında anıldı. 

ceren.jpg

Ulubey ilçesi Kumanlar Mahallesi'ndeki mezarı başında düzenlenen anma programına, Ceren'in annesi Güfer, babası Yılmaz ve ablası Gizem Özdemir ile yakınlarının yanı sıra Ordu Alevi Kültür Deneği Başkanı Hasan Yılmaz, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

"ACIMIZ HİÇ DİNMİYOR" 

Dua edilen programda, Ceren'in kabrine karanfil bırakıldı. Anne Güfer Yılmaz, kızının mezarı başında gözyaşı döktü. Baba Yılmaz Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, acılarının ilk günkü gibi devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Eşimin ve benim acım hiç dinmiyor. Bundan sonra demek istediğim, başka Cerenlerin canının yanmaması için toplum olarak elimizden ne geliyorsa yapmamız gerekiyor. İnsanlara mesaj olarak yolluyorum. Hepimiz çocuklarımıza sahip çıkalım. İyi çocuklar yetiştirelim, topluma kazandıracağımız çocuklar. Böyle caniler topluma yetiştirmeyelim"