Denize atlayan genç kızı, balıkçılar kurtardı

Denize atlayan genç kızı, balıkçılar kurtardı

Rumeli Hisarı'nda bindiği taksiden inerek koşmaya başlayan genç kız, kendisini aniden boğazın serin sularına bıraktı. Suda çırpınan genç kızı, balıkçılar kurtardı.

KENDİNİ BOĞAZIN SERİN SULARINA BIRAKTILAR

Olay,  Sarıyer  Rumeli Hisarı önünde sabah saatlerinde meydana geldi.  Şişli'den taksiye binen Zehra K. (21)  Rumeli Hisarı önüne gelince taksiden indi. Birden koşmaya başlayan kadın, kendini boğazın serin sularına bıraktı. Ne olduğunu anlayamayan taksi şoförü Nizam  Kadıoğlu, genç kadının peşinden koşsa da yetişemedi. Taksi şoförü, genç kadının suda çırpındığını görünce etraftaki balıkçı teknelerinden ve sabah koşusu için sahile gelenlerden yardım istedi. Bir yandan da olay yerine itfaiye, ambulans ve polis ekibi çağırdı.

BALIKÇI TEKNELERİ KURTARDI

Sahile yanaşan balıkçı tekneleri Zehra K.'yi kıyıya çıkarttı. Üşümemesi için üzerine havlu örtülen Zehra K. gelen ambulansla özel bir hastaneye götürüldü. Taksi şoförü Nizam  Kadıoğlu, "Şişli'den taksiye bindi. Bebeğe gideceğini ve sahilde yürüyeceğini söyledi.  Rumeli Hisarı önüne gelince arabayı durdurdu. Taksiden inerek denize atladı. Orada bir amca vardı. Yardım etti. Ben de durumu sağlık ekiplerine bildirdim. Sahile yakın olan balıkçı tekneleri kadını kurtararak kıyıya çıkardı" diye konuştu.