Hamamböceklerini ve karıncaları evden uzak tutmak için 3 etkili çözüm

Hamamböceklerini ve karıncaları evden uzak tutmak için 3 etkili çözüm

Hamamböceklerinden kurtulmanız artık çok kolay. Banyoda, mutfakta ve salonda hamamböceği görmeyeceksiniz

Hamamböcekleri evlere yiyecek ve su kaynağı bulmak için gelirler. Yiyecek artıkları ve su birikintileri, onlar için cazip bir ortam oluşturur. Ayrıca sıcak ve nemli ortamları tercih ettikleri için evler de onlar için uygun bir yaşam alanı olabilir. Bu nedenle, evde hamamböcekleri görüldüğünde temizlik ve hijyen konusuna dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, çatlakları ve boşlukları kapatmak, gıda artıklarını düzenli olarak temizlemek ve su birikintilerini önlemek de hamamböceklerinin eve gelmesini engellemeye yardımcı olabilir.

HAMAMBÖCEKLERİNİ EVDEN UZAKLAŞTIRAN YÖNTEM

Mutfakta, banyoda veya terastaki bitkilerin arasında bu korkunç küçük hayvanların yumurtalarını ve dışkılarını bulmamız daha da tehlikelidir. Hastalık için potansiyel bir taşıyıcı olduklarından, sağlığımız ve bitkilerin sağlığı için tehlikeli olabilirler. Ayrıca, onları evde ve evin çevresinde bulmak hiç hijyenik değildir ve bu böcekler doğal yollar ile derhal ortadan kaldırılmalıdır.

2015727.jpg

Genel olarak, çoğu hamamböceği ve karıncaları kalıcı olarak ortadan kaldırmak için zehirlere, yemlere veya tuzaklara başvurulur ancak evcil hayvanlarımız varsa onlara zarar vermemek için bunlardan kaçınmak en iyisidir. Bunun yerine, sorunun üstesinden gelmek için bazı doğal çözümler kullanabilir ve ayrıca aylık giderlerden tasarruf edebiliriz.

Büyükannelerimiz, bu dayanılmaz böcekleri uzak tutmak da dahil olmak üzere çeşitli sorunları çözmek için sirke kullanırdı. Sirke doğal bir kovucudur ve kokusu da haşereleri uzak tutar. Bu nedenle çoğu kişi hala evin en kuytu bölgelerinde ve daha fazla böceğin bulunduğu dış noktalarda sirke döküyor.

Sirkeyi direkt olarak zeminlere damlatmanın yanı sıra pamuğa birkaç damla damlatıp stratejik noktalara bırakmak da bir alternatiftir. Tabii ki böcekleri kovalamak için evi her zaman temiz ve parlak tutmamız gerekecek, ama hepsinden önemlisi mutfağı kirli ve kırıntılarla dolu tutmanız tavsiye edilmez. Ayrıca hamamböceklerini ve karıncaları evden uzak tutmak için sirke yerine evde ve dışarıda hoş bir koku veren kovucular kullanabiliriz.

KOKULU KOVUCULAR


Haberciniz.biz sitesinde aktarılanlara göre; Gereksiz israfı da önleyerek yararlanılacak ilk doğal unsur, daha fazla etkinlik için genellikle birkaç diş sarımsakla karıştırılan salatalık kabuğudur. Hamamböceklerinin barındığı köşelere taze atılmış kabukları koymanız yeterli, yoğun koku onlar için caydırıcı olacaktır. Kabuklar karakteristik kokularını kaybeder kaybetmez atın ve yenileriyle değiştirin.

Oldukça ucuz ve zararsız bir alternatif de defne yaprağıdır. Onları bir tabağa yerleştirin ve daha fazla hayvanın dolaştığı noktalara, hatta bitkilerin yanına, mutfak pervazına, giderlerin yanına yerleştirin. Ayrıca bu durumda, güçlü bir kovucu elde etmek için küçük sarımsak parçaları ekleyebiliriz.

Biberiye esansiyel yağı veya taze bir dal biberiye, sadece odalara koku vermek için değil, aynı zamanda bu böcekleri etkili bir şekilde uzak tutmak için istila edilmiş köşelerde de kullanıyoruz. Yoğun ve karakteristik koku, evi hoş kokulu bırakarak istilaları önleyecektir.

İlgili Haberler