Yoğurdun içine dört adet ekleyin bakın ne oluyor? Bağırsakları temizliyormuş

Yoğurdun içine dört adet ekleyin bakın ne oluyor? Bağırsakları temizliyormuş

Yoğurdun içine eklenen dört adet kayısı sabaha kadar tüm bağırsakları temizliyor. Peki nasıl yapılacak?

Araştırmacılara göre kuru kayısı  bağırsakları temizliyor. Vücuttaki fazla ödemi atmak ve kabızlığı önlemek için bu yöntemi deneyin

Dört adet kuru kayısıyı yoğurdun içine ekleyin. Yoğurtla birlikte kayısıları yedikten sonra 2 bardak sıcak su için.

Bu kür sayesinde bağırsaklarınız temizlenecek ve ödem vücuttan atılacak;

KURU KAYISININ FAYDALARI NELERDİR?

Lezzet.com.tr sitesindeki habere göre; İşte kuru kayısının dikkat çeken faydaları

  1. Yüksek miktarda lif içerir: Bir porsiyonunda (3-4 adet) 2 gram lif bulunur, günlük ihtiyacın %8’ini karşılar. Lif dengeli beslenmenin hayati bir parçasıdır. Sindirim sisteminizin düzenli olarak çalışmasını sağlar ve vücudunuzdaki kirleri temizler. Lifli bir diyet yediğinizde, doğal olarak kilonuzu düzenler ve hatta kolesterol seviyenizi düşürebilirsiniz.
  2. Kalorisi düşüktür: 1 porsiyonu (28-30 g) 3 veya 4 tanedir, ortalama 56 kcal içerir. Lif ve besin öğeleri zenginliği sayesinde uzun süre tokluk sağlar. 
  3. Yüksek besin öğeleri içerir: Bir bardak kuru kayısı, vücudunuzun günlük A Vitamini ihtiyacının %94'ünü ve demirinin %19'unu sağlar. Kuru kayısı, kemiklerinizi güçlendiren ve sinir fonksiyonunu koruyan, kilo yönetimine yardımcı olan ve kemik erimesiyle savaşan kalsiyum minerali içerir. Ayrıca endişeli veya stresli hissettiğinizde sakinleştirici özelliklere sahip olan magnezyum mineralini barındırır. Magnezyum beraberinde kas spazmları ve kramplara yardımcı olabilir ve uykusuzluğa karşı rahatlama sağlayabilir. Koyu turuncu ve kahverengi renkli kuru kayısılar yüksek A vitamini zenginidir. A vitamini Hücre büyümesini teşvik eder, bağışıklık sistemini düzenler, iyi görüş sağlar, kemikleri sağlıklı tutar ve üreme sistemine yardımcı olur. Beyin fonksiyonuna ve kan şekerini düzenlemeye yardımcı olan ve vücut hücrelerindeki sıvı dengesini korumayı sağlayan bir elektrolit olan potasyumu içerir. 

İlgili Haberler