Harran'da arazi kavgası: 2 ölü, 7 yaralı

Harran'da arazi kavgası: 2 ölü, 7 yaralı

Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'nde, akraba iki aile arasında arazi yüzünden çıkan kavgada iki kiş öldü 7 kişi de yaralandı.

Şanlıurfa Harran’da, aralarında husumet bulunan, akraba iki aile arasında mera yüzünden çıkan kavgada 2 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı.
Olay, bugün öğleden sonra Harran’ın Karataş Mahallesi’nde meydana geldi. Aralarında muhtarlık seçimi yüzünden husumet bulunan birbirleriyle akraba ve komşu olan Bayramhan ailelerinin iki bireyi arasında mera nedeniyle tartışma çıktı. Ailelerin diğer bireylerinin de katıldığı tartışma, kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavgada, aralarında çocukların da bulunduğu 9 kişi, vücutlarına isabet eden kurşun, saçma ve sopa darbeleriyle yaralandı. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Jandarmanın müdahalesiyle kavga son bulurken, yaralılar ambulansla Harran Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Durumu ağır olan 4 yaralı, buradaki müdahalenin ardından Şanlıurfa’daki hastanelere sevk edildi. Tedaviye alınan yaralılardan Mahmut Bayramhan ve İbrahim Bayramhan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.
Jandarma ekipleri kavgaya karıştığı saptanan 3 kişiyi gözaltına alırken, yeni bir olay yaşanmaması için mahallede yoğun güvenlik önlemi aldı