Hintli işadamının lüks yatı Marmaris'e demir attı!

Hintli işadamının lüks yatı Marmaris'e demir attı!

Hindistan'ın en zengin iş adamlarından Ravi Ruia'nın 86 metre uzunluğundaki lüks yatı, Muğla'nın Marmaris ilçesine demir attı.

Hindistan'ın en zengin iş adamlarından Ravi Ruia'nın 86 metre uzunluğundaki lüks yatı,  Muğla'nın  Marmaris ilçesine demir attı. Hintli iş adamının yatı için aldığı yakıt ve bakım servisi için ilçeye 1,5 milyon lira bırakması bekleniyor.

240 BİN LİTRE YAKIT ALACAK

Hindistan'ın en zengin iş adamlarından Ravi Ruia'ya ait 86 metre uzunluğundaki ultra lüks yat "Sunrays",  Marmaris'te gümrüklü limana demir attı.  Sabah saatlerinde körfezden giriş yapan mega yat, marinalara sığmadığı için limanın küçük rıhtımına yanaştırıldı. İş adamının bulunmadığı yat ilçede yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.  İzmir'in  Aliağa ilçesindeki petrol rafinerisinden 10 TIR ile bir yakıt gemisinin öğle saatlerinde  Marmaris'e gelerek lüks yata 240 bin litre yakıt ikmali yapacağı öğrenildi. Hintli iş adamının yatı için aldığı yakıt ve bakım servisi için ilçeye 1,5 milyon lira bırakması bekleniyor.

2010 YILININ EN İYİ YATI SEÇİLDİ

Hollanda'daki Oceanco tersanesinden Mart 2010'da denize indirilen yatın Uluslararası Süperyat Derneği (ISS) tarafından 2010'un en iyi yatı seçildiği belirtildi. "Sunrays"in 86 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde olduğu, içerisinde her türlü lüksü barındırdığı kaydedildi. Daha önce Ummanlı iş adamı Muhammed el Barvani'ye ait olan yatın bir süre önce Ruia tarafından satın alındığı öğrenildi.