İntihar girişimini gülerek izlediler!

İntihar girişimini gülerek izlediler!

Adana'da 13 bin lira borcu olduğunu ileri sürerek intihar girişiminde bulunan toplu taşıma sürücüsünü görüntülemek isteyen vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Her intihar girişiminde ortaya çıkan kimi zaman selfie çeken kimi zamanda sosyal medyadan intihar girişimini canlı yayın yapan 'meraklı vatandaşlar' yerlerini aldı. Adana'da yaşanan bu olayda ise bir binanın üstüne çıkan vatandaşların başka bir insanın acısını izlerken video kaydetmesi ve bu sırada gülmeleri dikkat çekti. Adan

Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Karasoku Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, evli ve 2 çocuk babası olan toplu taşıma sürücüsü R.A. (37) bir süre önce maddi durumu olmadığı için 13 bin lira borçlandı. Ancak bu borcunu da bir türlü ödeyemeyince psikolojisi bozuldu. 6 aydır ev kirasını da ödeyemeyen R.A., bugün saat 11.00 sıralarında 5 Ocak Meydanı, Atatürk heykeli önüne gelerek üzerine benzin döküp kafasına tabanca dayadı. Kendini öldüreceğini söyleyen R.A.’yı gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, şahsı bir türlü ikna edemedi. R.A., polis kendisine yaklaşınca havaya ateş açıp bidondaki benzini de üzerine döktü. Polis bunun üzerine çelik yelek giyip şahsa yaklaşmaya başladı. Ancak R.A. bütün ısrarlara rağmen ikna olmadı. Bu arada şahsın akrabaları ve arkadaşları da olay yerine gelip onu ikna etmeye çalıştı ancak başaralı olamadı.

EŞİNE ÇELİK YELEK GİYDİRİLDİ

Olayı duyan R.A.’nın eşi Ç.A. da olay yerine geldi. Olay yerine girerek eşini ikna etmek isteyen Ç.A.’ya polis izin vermedi. Ç.A.’ya çelik yelek giydirip bir kenarda oturmasını sağlayan polis, R.A.’yı ikna etmeye çalıştı. İkna olmayan R.A.’nın yanına gitmek isteyen Ç.A.’ya polis can güvenliği olmadığı için izin vermedi.

OLAY YERİNE ÖZEL HAREKAT POLİSİ GELDİ

Polis şahsı bir türlü ikna edemeyince operasyon yapmaya karar verdi. Bunun için olay yerine özel harekat polisi geldi. Özel harekat polisi önce çevrede uzun namlulu silahla güvenlik önlemi aldı. Daha sonra da operasyon için hazırlık yapmaya başladı. Bu sırada R.A. tabancanın namlusunu kafasını tutup, ağzına sokarak kendine öldürmeye çalıştı. Özel harekat polisi operasyon yapacakken şahıs, A. isimli bir arkadaşını çağırdı. Polis A.’ya çelik yelek giydirip yanına götürdü. Ancak R.A. bu kez de ikna olmadı. Özel harekat operasyona başlayacağı sırada R.A. önce benzin bidonunu yere attı, daha sonra “teslim olacağım ama beni dövmeyin” dedi. Bunun üzerine ekipler, “Polis kimseyi dövmez, sen yeter ki canına kıyma teslim ol” dedi. R.A. bu söz üzerine tabancayı da atıp polise teslim oldu. Bu arada şahsın eşi de olup biteni izledi. R.A. ise gözyaşlarına boğuldu. R.A. ekip aracına bindirilerek polis merkezine götürüldü.

DAMDAN, İŞ YERİNDEN, YOLDAN, DOLMUŞ İÇİNDEN GÖRÜNTÜLEDİLER

Öte yandan, o anları görüntülemek isteyen vatandaşlar da telefonlarına sarıldı. Olay özel ve kamu binalarının olduğu yerde meydana gelince kimi çalışanlar pencereye, kimi çalışanlar dama çıkıp olayı görüntüledi. Şahıs canına kıymak, polis ise onu ikna etmek isterken, vatandaşlar dolmuşun içinde bile gülerek bu anları görüntüledi. Kimi ise sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı. Polis bu meraklı vatandaşları güçlükle uzaklaştırdı.