İzmir kuruluş ve kurtuluşun şehridir

İzmir kuruluş ve kurtuluşun şehridir

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Başkent’te kadın muhtarlara seslendi, hayatı üreten kadınların, yaşamın yönetilmesinde de söz sahibi olması gerektiğini vurguladı.

Özgür TUĞRUL-Kadın muhtarlarla bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Pekdaş, “Bu sayı bize yetmez diyoruz. Daha çok kadın yerel yönetimlerin her kademesinde olmalıdır. Türkiye’nin bize ihtiyacı var. Hayatı üreten bizlerin yönetimlerde de söz sahibi olması önemli” dedi. 
 Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş Ankara’da gerçekleşen Muhtarlar Günü programında konuştu. Kadın muhtarlarla bir araya gelen Başkan Pekdaş önemli açıklamalarda bulundu.

BU SAYI BİZE YETMEZ!

Pekdaş, “Demokrasinin en temeli ve ilk basamağı olan muhtarlık görevini yapan sevgili kadınlarımızla birlikteyiz. Biz hep demokrasi yaşasın istiyoruz. Muhtarlarımız hep var olsun diyoruz. Bu sayı bize yetmez diyoruz. Daha çok kadın yerel yönetimlerin her kademesinde olmalıdır. Başta muhtarlıklar olmak üzere. Çünkü hayatı bir üretiyoruz. Yaşamın yönetilmesinde sözümüz olmalı diyoruz. Hayatı üreten bizlerin yönetimlerde de söz sahibi olması önemli. CHP’yle birlikte olması önemli… Biz İzmir’de tüm toplantılarımızda deriz. İzmir kuruluş ve kurutuluşun şehridir.  Kuruluş için ilk kurşun İzmir’de atılmıştır. CHP’nin de kuruluşu aynı. CHP bu cumhuriyeti kuran partidir. CHP Türkiye’nin kuruluşunda vardır. Türkiye’nin geleceğinde de CHP var. Kadınlar varsa CHP var. Türkiye’nin bize ihtiyacı var” diye konuştu.   

TORUN’LA GÖRÜŞTÜ

Başkan Pekdaş ayrıca Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la da bir araya geldi. Pekdaş ilçesinde yürüttüğü çalışmalar ve faaliyete geçirmeyi planladığı projelerle ilgili Torun’a bilgi verdi.

GENEL BAŞKAN PROGRAMI HAZIRLANACAK

Pekdaş geçtiğimiz günlerde TBMM'de ziyaret ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Gültepe'de inşa edecekleri yeni spor kompleksinin temel atma törenine davet etmişti. Pekdaş’ın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun programının hazırlanması için temaslarda bulunduğu öğrenildi.