Kargo merkezinde 8 kişiyi katleden saldırgan bakın kimmiş!

Kargo merkezinde 8 kişiyi katleden saldırgan bakın kimmiş!

ABD’nin Indianapolis kentinde FedEx şirketine ait tesiste 8 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan silahlı saldırıyı düzenleyen kişinin, şirketin eski bir çalışanı olan 19 yaşındaki Brandon Hole olduğu bildirildi.

ABD'nin Indianapolis kentinde kargo ve lojistik şirketi FedEx'e ait bir tesise düzenlenen silahlı saldırıda 8 kişi hayatını kaybetmiş, birkaç kişi ise yaralanmıştı. Yerel kaynaklar, saldırganın otomatik silahla ateş açtığını ve saldırının ardından intihar ettiğini kaydetmişti.

Olaya ilişkin soruşturma devam ederken, FedEx saldırganının kimliğinin belirlendiği duyuruldu. Indianapolis Polisi Cezai Soruşturma Komiser Yardımcısı Craig McCartt, FedEx tesisine silahlı saldırı düzenleyen kişinin 19 yaşındaki Brandon Hole olduğunu açıkladı.

VARDİYA DEĞİŞİMİ YAPILIYORDU


McCartt, “FedEx yetkilileri, Hole’un şirketin eski bir çalışanı olduğunu ve en son 2020’de çalıştığını doğruladı. Saldırganın kimliğimi kısa bir süre önce tespit ettik, şu an saldırının nedenini bulmak için çalışıyoruz. Olay anında tesiste, en az 100 kişi vardı. Birçoğu vardiya değiştiriyordu ve akşam yemeği molasındaydı” ifadesinde bulundu.

KURBANLARIN KİMLİKLERİ İNCELENİYOR


Yetkililerin saldırı sırasında vurulan kurbanları tespit etmeye çalıştıklarını aktaran McCartt, “Şu an kurbanları tespit ettiğimiz ve ailelere bildirimde bulunduğumuz noktaya geldik. Olay mahallindeki incelemenin çok kısa bir süre içinde tamamlanmasını umuyoruz” sözlerini kaydetti.