Komplo teorileri gerçek oluyor: İnsan beynine çip takacak!

Komplo teorileri gerçek oluyor: İnsan beynine çip takacak!

Son zamanlarda altcoinler hakkında attığı tweetlerle gündeme gelen SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, geliştirdiği çipi insan beynine takmak için harekete geçti...

Özellikle koronavirüs sonrası komplo teorisi haline gelen koronavirüs aşısı ile çip takacaklar söylentileri gerçek oluyor ama aşı ile değil...

cip.jpg

Uzay şirketi SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk en çılgın projelerini birer birer hayata geçiriyor.

Elon Musk’ın son projesi olan insan beynine çip takma fikri için geri sayıma geçildi.

ARAŞTIRMA DİREKTÖRLÜĞÜ İÇİN İŞ İLANI YAYINLANDI
Neuralink, klinik araştırma direktörü için yeni bir iş ilanı yayınladı. Bu göreve gelecek kişinin insanlı deneylerde görev alacağı belirtildi.

İlanda işe alınacak kişinin Fremont, California'daki tesiste görev yapacağı bilgisi yer aldı.

İlanda ayrıca, klinik araştırma direktörünün 'dünyayı değiştirme fırsatı'na sahip olacağı ifadesine de yer verildi.

 "2022'DE BAŞLAYACAĞIZ" DEMİŞTİ
İlanda bu görevin ne zaman başlayacağına dair bir bilgi yer almadı. Ancak Elon Musk Aralık ayında insan denemelerinin 2022'de başlayacağını belirtmişti.

MAYMUN ÜZERİNDE TEST EDİLMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde Musk'ın beyin çipi projesi 'Neuralink', bir maymun üzerinde test edilmişti. 9 yaşındaki Pager isimli maymun, test kapsamında düşünce gücüyle video oyunu oynamayı başarmıştı.

Musk, beyin çipi sayesinde gelecekte felçli hastaların düşünce gücüyle kaslarını hareket ettirip yürüyebileceklerini savunuyor.

HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANMAK İSTİYOR
Milyarder girişimci, söz konusu teknolojiyle Alzheimer ile Parkinson gibi hastalıkların da tedavi edilebileceği iddiasını defalarca dile getirmişti. Bunan göre pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek.