Korkulan oldu! Okul sınavları sonrası 11 okul karantinada, 5 öğretmen de yaşamını yitirdi!

Korkulan oldu! Okul sınavları sonrası 11 okul karantinada, 5 öğretmen de yaşamını yitirdi!

Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Hızır Aktaş, il genelinde 45 öğretmenin koronavirüs testinin pozitif olduğunu ve 11 okulun ise karantinaya alındığını duyurdu.

Vaka sayısında yükselme görülen Trabzon'da, Milli Eğitim İl Müdürü Hızır Aktaş, 5 öğretmenin korona virüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi. Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre Trabzon’da, 5 öğretmenin Kovid’e yenik düştüğü ve 11 okulun karantinada olduğu öğrenildi. Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Hızır Aktaş, hayatını kaybeden öğretmenler için büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Aktaş, il genelinde 45 öğretmenin pozitif olduğunu ve 11 okulun ise karantinaya alındığını ifade etti.

Aktaş, “Eğitimde belli bir tecrübesi olan arkadaşlarımız kaybettik. Bundan sonra dileğimiz hem öğretmen ve sağlık çalışanlarımız hem de hiçbir vatandaşımızı bu hastalık nedeniyle kaybetmiş olmayız” dedi.

Trabzon’da koronavirüse yakalanan öğretmenlerin olduğunu belirten Aktaş, “Her gün Kovid-19 testi pozitif çıkan öğretmenlerimizi takip ediyoruz. Trabzon’da aktif görev yapan 12 bin öğretmenimiz var. Trabzon’da testi pozitif çıkıp tedavi gören 45 öğretmenimiz var. Temaslı olup karantinaya alınan da 70 öğretmenimiz var. 11 okul ise karantinada" dedi.