Koronavirüs yüzünden hastanede yatarken ölen annesiyle bağlantı kurdu

Koronavirüs yüzünden hastanede yatarken ölen annesiyle bağlantı kurdu

Koronavirrüsü atlatan sunucu Burak Akkul, “Yakın zamanda kaybettiğim annemle bağlantı kurdum. Annem bana kavuşmak istiyordu ama bir yandan da hayata devam etmemi istiyordu." iddiasında bulundu.

Çok Gezenti programının sunucusu Burak Akkul, geçen sene yurt dışında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmış ve 21 gün yoğun bakımda uyutulduktan sonra tehlikeli süreci atlatmıştı. Bloomberg HT'de Aslı Şafak'ın programına konuk olan Akkul, uyutulduğu sırada vefat eden annesiyle bağlantı kurduğunu açıkladı.


Akkul, şunları açıkladı:

"Annemi yakın zamanda kaybetmiştim, 2019'da. Onu gördüm, onunla ve bakıcısıyla bağlantı kurdum. Köşede bekliyorlardı beni. Annem bir derece bana kavuşmak, beni görmek istiyordu ama bir yandan da benim hayata devam etmemi istiyordu. Ben orada zorla tutulduğumu sanıyorum. Ölüme bir adım kaldı, sıra bana gelecek kalbimi çıkaracaklar...


Bunu çok net hatırlıyorum. Sıra bana geldiğinde arkadaşlarım, dostlarım, karım, yakın çevrem beni çağırdılar. Kapıyı kırdılar ve ben o sırada 8. kalp olmaktan kurtuldum. Yine farazi olarak bir hemşirenin sesini duydum, 'Almayalım çok seviyorlar Burak Bey'i. Almayalım Burak Bey'in kalbini' dediler ve ben son keskin bir acıyla geri döndüğümü hissettim. Annemin biraz üzülüp biraz sevindiğini... Kolumda ‘5 Nisan uyandırıldı’ bilekliğini hatırlıyorum."