Mobilyada oluşan lekeler, bardak izleri nasıl çıkarılır? Mağazadan alınmış gibi olacak!

Mobilyada oluşan lekeler, bardak izleri nasıl çıkarılır? Mağazadan alınmış gibi olacak!

Mobilyalarda oluşan sıcak çay ve kahve bardak izleri kötü bir görünüme sebep oluyor. İşte mobilyalarda oluşan lekeleri çıkarmanın yolu...

Mobilyaların üzerinde oluşan lekeler çoğu zaman can sıkıcı bir hal alıyor. Peki mobilyada oluşan lekeler nasıl yok edilir? 

Evde kendiniz ahşap yüzeylerdeki lekeyi ortadan kaldırmak istediğinizde bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

AHŞAPTA OLUŞAN LEKELER NASIL YOK EDİLİR? 

Yöntemlerin en başında sıcak olmayan şekersiz çayla silme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem sırasında yumuşak dokulu bir bez kullanılması ahşabın çizilmemesi için önemlidir. Eğer leke çok derinde değilse basit birkaç hareket sonrasında ahşabın üzerindeki lekenin gittiğini göreceksiniz.

TUZLA SİLME

Evde yapabileceğiniz yöntemlerden birisi de tuzdur. Eğer leke temizlenmesi zor ise pamuk üzerine tuz ve sıvı yağ dökerek silin. Leke kaybolana kadar ovalamanız yeterli olacaktır.

ÜTÜ VE HAVLU İLE MOBİLYADAKİ LEKELERİ ÇIKARMAK

Mobilyanızın üzerindeki bu lekeyi çıkarmak için ihtiyacınız olan şeyler ütü ve havlu. Yapmanız gereken şey ise çok basit. Havluyu lekeli bölgenin üstüne getirin. Sıcak ütüyü havlunun üzerinde bir müddet gezdirin. Ardından mobilyanızın üzerindeki bardak lekenizin kaybolduğunu göreceksiniz.

Ahşap mobilyaların yüzeyindeki lekeleri temizlemek için diğer yöntemlerden birisi de su, sirke birkaç damla yağ. Su, sirke ve birkaç damla yağın karışımından oluşan bir sıvı hazırlayın. Bu karışımı kullanarak ahşap yüzeydeki lekeleri kolayca temizleyebilirsiniz.