Oğlunu 'kurban' diye kesen adamın arkadaşlarından kan donduran ifadeler

Oğlunu 'kurban' diye kesen adamın arkadaşlarından kan donduran ifadeler

Oğlunu “Allah yolunda kurban” edeceğini söyleyerek kesen cani babanın yakın çevresi, "Olayı duyduğumuzda şoke olduk" açıklamasında bulundu.

Odatv, oğlunu “Allah yolunda kurban” edeceğini söyleyerek kesen cani babanın yakın çevresine ulaştı. Zonguldak Çaycuma Devlet Hastanesi'nin acil servisinde çalışan sağlık memuru Yusuf A’nın arkadaşları ve yakın çevresi, “Olayı duyduğumuz da şoke olduk” diyerek şunları söyledi:


 “Yusuf A’yı, ailesi ve arkadaşlarıyla uyumlu biri olarak biliyorduk. 15 yıldır aynı hastanede çalışıyor. Çalışma arkadaşıyla problem yaşadığını duymadık.

Ancak son zamanlarda özellikle dini konularla ilgilenmeye başlamıştı. Ama tarikat bağı olduğunu duymadık. Sık sık tarihi diziler izliyordu.”


Yusuf A., geçen hafta cumartesi günü ormanlık alana götürdüğü oğlu A.O.A.'nın başını kesmeye çalıştı. Ensesinden yaralanan ve kendinden geçen A.O.A.'nın öldüğünü düşünen Yusuf A., polise giderek teslim oldu. Yusuf A.'nın gösterdiği yere giden ekipler, A.O.A.'yı yaralı buldu. Ensesinde bıçak darbesi bulunan A.O.A., ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne kaldırıldı. A.O.A., yoğun bakımda tedaviye alındı.


Tutuklanan Yusuf A., ifadesinde sabah uyandığında oğlunu Allah yolunda kurban etmesinin istendiğini iddia ederek, "Oğlumu araca bindirdim. Olay yerine gittik. Kasaptan aldığım bıçağı çıkarttım. Oğlumu önüme oturttum. Ensesinden kestim. Üstüne montunu örttüm. Karakola gidip oğlumu öldürdüğümü söyledim. Pişman değilim" ifadesinde bulundu.

 Yusuf A.'nın gözaltına alındıktan sonra çekilen görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde polislerin sorularını cevaplayan Yusuf A., bıçağı kasaptan aldığını söyleyerek "Kendi adıma rabbime kurban ettim. Rabbim böyle istemiştir. En doğrusunu rabbim bilir. Benim bir şey bilme şansım yok. Ben öldürdüm diye geldim. Kendi aracımla geldim. Öldü zannettim" diye konuştu.