Öğrencileri taşıyan tur otobüsü uçuruma yuvarlandı: 1 ölü, 26 yaralı

Öğrencileri taşıyan tur otobüsü uçuruma yuvarlandı: 1 ölü, 26 yaralı

Niğde'den Kayseri'nin Yahyalı ilçesindeki Kapuzbaşı Şelaleleri'ne giden lise öğrencilerini taşıyan otobüsün, kontrolden çıkarak uçuruma devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Niğde'den Kayseri'ye öğrencileri taaşıyan tur otobüsü devrildi. Niğde Şehit Mehmet Kayan Çok Programlı Fen Lisesi öğrencilerini taşıyan 3 otobüs, saat 08.00'te hareket etti. Otobüsler kafile halinde giderken, biri Yahyalı İlçesi'ndeki Kapuzbaşı Şelaleleri'ne 20 kilometre uzaklıktaki Delialiuşağı Mevkii'nde virajı alamayıp yolun sol tarafındaki uçuruma yuvarlandı. Uçurumdaki 25 metrekarelik düzlüğe düşen otobüsün sürücüsü 36 yaşındaki Mehmet Ülkü ile otobüsteki 26 öğrenci yaralandı. Yaralılar, itfaye, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından otobüs ve uçurumdan çıkarıldıktan sonra 112 Acil Servis ambulansları ile Yahyalı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan sürücü Ülkü ile 6 öğrenci, ilk müdahale ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Sürücü Mehmet Ülkü, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavi altına alınan 6 öğrencinin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Diğer yaralı öğrenciler de ilk tedavilerinin ardından taburcu edildi. Kaza haberini alan öğrencilerin yakınları da Yahyalı Devlet Hastanesi'ne geldi. Geçen yıl yine 1 Mayıs'ta Niğde'den Kapuzbaşı Şelaleleri'ne gelen ve öğrencileri taşıyan bir otobüs devrilmiş ve 7 öğrenci ölmüştü.