Pekmez, zencefil, yoğurt... İşte mide yanmasından kurtaracak üçlü!

Pekmez, zencefil, yoğurt... İşte mide yanmasından kurtaracak üçlü!

Mide yanması birçoğumuzun yaşam konforunu olumsuz yönde etkiliyor. Ancak pekmez, zencefil ve yoğurt üçlüsüyle bu sorundan kurtulmanız artık çok kolay.

Mide yanması ile ilgili birçoğumuz günlük yaşantımızda şikâyetçi oluruz. Mide yanmasının birçok nedeni vardır. Stres kaynaklı başta olmak üzere mide asidi ile ilgili problemler, yanlış beslenme alışkanlıkları, baharatlı, asitli yiyecek-içecek tüketimi mide sağlığımızda büyük problemlere yol açabilir.

young-handsome-muscular-man-has-abdominal-pain-isolated-white-background-1150-2938.webp

Peki mide yanmasından nasıl kurtuluruz? Mide yanmasına ne iyi gelir? İşte yanıtı...

MİDE YANMASINDAN KORUNMANIN YOLLARI

Mide yanmasından doğal yollarla kurtulmak için birçok formül vardır. Ancak pekmez, zencefil ve yoğurt üçlüsü ile şikâyetlerinizi en aza indirgeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise çok basit.

huge-morning-pain-stomach-329181-10444.webp

MALZEMELER

1 kase yoğurt
2 yemek kaşığı pekmez
Yarım çay kaşığı zencefil

5bbdc017ae784917346b5eb3.jpg

TARİF

1 kase yoğurda 2 yemek kaşığı pekmezi döküyoruz. Aynı şekilde yarım çay kaşığı zencefili de tarife uyguluyoruz. Kasedeki malzemeleri çatal veya kaşık ile karıştırıyorsunuz. Mide yanmasına neden olan bir diğer etken de hızlı yemektir. Hazırladığınız formülü yavaşça sindire sindire tüketmeniz gerekir. Pekmez, zencefil ve yoğurt üçlüsü ile yaptığınız karışımı tükettikten sonra ılık bir bardak su içerek boğazınızdan midenize kadar temizleniyorsunuz. Bu formülü haftada 3 kez yapmak yeterli olacaktır. Mide yanmanız bu doğal karışımla en aza inecektir.

toz-zencefil.png