Polis 'Şırdancı Bedo' ya ceza yazmak isteyince ortalık karıştı

Adana'da ünlü olan ve vatandaşlar tarafından çok sevilen “Şırdancı Bedo” isimli lokanta sosyal medyada bir anda en çok konuşulan konulardan biri olmuş durumda.

Salgın nedeniyle işlerine ara vermek zorunda kalan ve vaka sayılarının düşmesiyle birlikte tedbirlerin esnetilmesi lokantaların açılmasının önünü açmıştı. Adana'da çok ünlü olan ve vatandaşlar tarafından çok sevilen “Şırdancı Bedo” isimli lokanta sosyal medyada çok konuşulmaya başlandı.

Olay, Adana'da koronavirüs tedbirleri kapsamında denetime çıkan polisin, ünlü restorana ceza yazmak istemesiyle başladı. Bu arada sürtüşme ve arbede yaşandı. İddiaya göre dükkanını 10 dakika geç kapatan esnaf cezaya tepki göstererek masa ve sandalyelerini sokağa fırlattı. Lokantada bulunan müşteriler ise gecikmenin kendilerinden kaynaklandığını belirterek cezayı lokantaya değil kendilerine yazılmasını istedi.

Ceza kesilen esnaf, "Beş on dakikalık gecikmeyi idare etmiyorsunuz. Müşterimize değil bize ceza kesin” diyerek masa ve sandalyeleri yola fırlattı.

Sosyal medyada ise “Şırdancı Bedo yalnız değildir” etiketi ile binlerce paylaşım yaparak seslerini duyurmaya başladılar.