Yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlıyor

Yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi yazı ile 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı olarak açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi.

Yazıda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB'e bağlı resmi okulların 8. ve 12'nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacağı vurgulandı.

Bu kapsamda kurslarda; öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek ve bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalmalarına imkan tanınacak. Kurslardaki iş ve işlemler mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülecek ve koronavirüs salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere ilgi hususlara titizlikle uyulacak.