Ziya Selçuk'tan flaş açıklama: Okullar ne zaman açılacak?

Ziya Selçuk'tan flaş açıklama: Okullar ne zaman açılacak?

Okulların ne zaman açılacağı sorusunu cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs vaka sayılarının yükselmemesi için Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak okulları açmak istedikleri tarihi açıkladı.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında okulların ne zaman açılacağı sorusunu cevapladı. Selçuk, ‘Okullar ne zaman açılacak?’ sorusuna verdiği cevapta “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım” dedi.


 

Kurban Bayramı döneminde tüm vatandaşlara tedbirlere uyma çağrısı yapan Selçuk, “Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var” dedi. Okulları açacaklarını belirten Bakan Selçuk, “Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Okulları hazırladıklarını aktaran Selçuk, “8 kat arttı bizim hijyen bütçemiz bu dönemde. Aman bir sıkıntı olmasın diye çok dikkatliyiz. Fakat toplumun, herkesin desteğine ihtiyacımız var” dedi.