Kuşadası kitap festivali

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi iş birliğinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Kuşadası Kitap Günleri’ Atatürk Anıtı önünde başladı. 
Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası’nda, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Kuşadası Kitap Günleri’nin açılışı için Atatürk Anıtı önünde bir tören yapıldı.
Törene; Kuşadası Belediye Başkan Vekili Efe Berberoğlu, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, yazarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kitap severlerin yoğun ilgi gösterdiği Kuşadası Kitap Günleri’ne bu yıl yaklaşık 40 yayınevi ile 15 yazar katılıyor.
15 Ağustos’a kadar açık kalacak olan Kuşadası Kitap Günleri’nde imza günleri ile söyleşiler de düzenlenecek. Bu sayede kitap tutkunları sevdikleri yazarlar ile buluşup sohbet etme imkanı bulacak.
Törenin açılış konuşmasını yapan Kuşadası Belediye Başkan Vekili Efe Berberoğlu, “Öncelikle değerli yazarlarımıza Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel’in selamlarını getirdim. Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası’nda kültür ve sanat etkinliklerine destek olmaya her zaman devam edeceğiz.
Bizi kırmayarak Kuşadası’na gelen yazarlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kuşadasına gelecek yazarlar arasında Can Ataklı, Ümit Zileli, Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, İlahiyatçı Cemil Kılıç, Fikri Sağlar, Celal Eren Çelik, Hüseyin Hakkı Kahveci, gibi isimler bulunuyor.
Kitap günlerine katılacak yazarlar:
Ümit Zileli; 6-8 Ağustos.
Can Ataklı; 5-6 Ağustos,
Muhsin Salman 30-1 Ağustos,
Murat Ağırel 7 Ağustos,
Fikri Sağlar; 14-18 Ağustos,
Celal Eren Çelik; 14-16 ağustos,
Hüseyin Hakkı Kahveci; 7-9 ağustos.
Murat Kaplan 12-15 Ağustos,
Cemil Kılıç 1-4 ağustos…
Günleri okuyucularıyla buluşacak, kitaplarını imzalayacaklar…
30 temmuz günü başlayan kitap günleri oldukça renkli ve coşkulu geçiyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar