TOPUKLU EFE ÇOCUKLARA KAR BAYRAMI YAPTIRDI

Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu; “Aydın’da kimse aç kalmaz üşümez, çünkü ben varım” demişti.

Demekle de kalmadı, bu söylemini hayata geçirdi.

Yoksullara aş verdi. Evsizleri yuvaya kavuşturdu.

Aydın; sağın kalesiydi.

Çerçioğlu, olağanüstü çalışmasıyla 32 yılın sonunda CHP'ye seçim kazandırdı.

Böylece Aydın kentinin ilk kadın belediye başkanı oldu.

En yakın rakibine 100 bin oy fark attı…

Rakibi Mustafa Savaş, son seçimler için Aydın’a geldiğinde ev kiralamadı. Biliyordu açık farkla kaybedeceğini, “bir umut” dedi, devlete ait bir konuk evinde kaldı, doğal olarak seçimleri kaybetti ve geldiği yere döndü...

Çerçioğlu, projeleriyle fark yarattı.

Tehditlere boyun eğmedi.

Aydınlı ona Topuklu Efe lakabı taktı…

CHP'nin, bırakın CHP’yi Türkiye’nin örnek Belediye Başkanı oldu…

Aydın’da gençten yaşlısına herkese dokunan ve vatandaşların hemen hemen tüm taleplerini yerine getiren Özlem Çerçioğlu, yazları yüzme havuzlarıyla, okul sezonu kırtasiye malzemeleriyle ve daha birçok güzellikle çocukları sevindiriyordu.

Kış geldi.

Bu defa hayatlarında hiç kar görmeyen çocuklara kamyonlarla kar getirerek onları sevinçten deliye döndürdü.

 İlk defa kar gören minikler, manzara karşısında ne yapacağını bilemedi.

Kar yağışının çok nadir gözüktüğü Aydın’da Efeler'in Kocagür İlköğretim Okulu'nda dün büyük bir kar sevinci yaşanıyordu.

Çocuklar, Aydın'ın yüksek dağlarında görüp büyüklerinden dinledikleri karla öğretmenleriyle birlikte diledikleri gibi oynanıp Başkan Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Gazete Aydın’ın haberinde okulun öğrencilerinden Şadiye Haykır şöyle konuşuyordu:

"Bu bölge alçakta olduğu için buradaki çocuklar kar göremiyor. Ben de arkadaşlarım da şimdiye kadar hiç kar görmemiştik. Yaşanan heyecanı siz de görebilirsiniz. Çoğu arkadaşlarımın kar yağan yerlere gitmeye imkânı yok. Çok eğleniyoruz. Bize bu mutluluğu yaşattığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na çok teşekkür ederiz. Bunun yanında bizlere Ankara gezisi düzenlediği için de minnettarız"

Okulda eğitim gören Dilber ise duygularını "Daha önce hiç kar görmemiştik, Başkanımız Özlem Çerçioğlu sayesinde kar gördük. Bugün çok eğlendik. Okuldaki herkes kar geldiği için çok mutlu oldu. Karla oynamayı çok sevdik. Her gün kar olsa oynarız" şeklinde ifade ediyordu.

Bir başka öğrenci Sıla Gülfidan da ‘Bugün okulumuza kar geldi. Bugün arkadaşlarımızla çok inandık. Gelene kadar okulumuza kar geleceğine inanmıyorduk. Şu anda zil çaldı ama ben derse girmeyip karla oynamak istiyorum’ diyordu.”

Kocagür Mahallesi Muhtarı Orhan Akrancı’da kar sevincini yaşayanlar arasındaydı. Bakın muhtar neler söylüyordu:

"Öncelikle bu imkânı, bu etkinliği bize sağladığı için Özlem Başkanımıza çok çok teşekkür ederim. Çocuklarımızı karla oynamaları için tehlikesi var diye Paşa Yaylası'na götüremiyoruz. Özlem Başkanımıza bir telefon edip 'Biz Paşa Yaylası'na gidemiyoruz, ama bize Paşa Yaylası'nı getirir misiniz' dedik ve Özlem Başkanımız bu talebimizi hemen yerine getirdi. Onun sayesinde çocuklarımız kar gördü"

Eğitime katkı sağlamak, çocukları okulu sevdirmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Akrancı "Dezavantajlı bölgedeki çocukları sevindirmek çok güzel bir duygu. Özlem Başkan'ın sadece okulumda değil mahallemde birçok hizmetleri var. Allah razı olsun" diyordu.

Okula kar geleceğini duyunca çocuğuyla birlikte oynamak için okula gelen Fadime Bozyiğit "Çok güzel oldu. Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz. Yapanlardan Allah razı olsun" ifadelerini kullanıyordu.

http://gazeteaydin.com/images/haberler/BLD_4009_1920x1080.JPG

Önceki ve Sonraki Yazılar