Bir Yiğit Öldü Diyeler

Hayat varsa ölüm de var… Her insan ölür ama her insan yaşamış sayılmaz. Bazı insanlar şafak vakti doğar, akşam ezanında ölürler.

Ölüme çare buldum /  İnsanları sevmek, hiç ölmemektir” diyor Hüseyin Avni Dede…

Her insan için doğal sondur ölüm çünkü hem bizim hem bize ait her şeyin sonu ölümdür…

Bu gerçek bilinir bilinmesine de, “ölenler gül damlası / ağrısı / bırakırlar yaşama”

Hepimize doğarken biçilmiş ölüm…

“Ölüm de güzeli sevmeye benzer” düsturunu  şiar edinenler için “ölüm yoktur ki yalnızca dünya değiştirir insan”

Suat Taşer’e göre “Sıra gelmese bile ölümün kendisi gelir” “Kendi gelene bir şey denemez sadece kabul edilir”

68’li yıllarda özgürlük ve bağımsızlık uğruna girdiğimiz savaşta kurşunlandık, bombalandık, iplere çekildik… Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün gençleri olarak teslim olmadık.

Cumhuriyet için, laiklik için, özgürlük için, bağımsızlık için yaşam boyu savaştık.

Bu mücadelede yer alan ve yer almayı sürdüren bir yiğit arkadaşımızı yıldızlara yolcu ettik.

Hasan Ruşen Gürgan…

Bin yıllık dostum, karanlıklara karşı yıllardır omuz omuza kavga verdiğim yiğit kardeşim, hayırsever, fedakâr, yürekli insan, hiç unutmayacağız seni…

Ailesi Ülkü Gürgan, Güray Gürgan yeğenleri Özlem Özgören ve İlke Gürgan dostları; Esen Yücel, Yaşar Taşkaya, Bülent Dedeoğlu, Mehmet Göktürk, Ahmet Erkan, Bülent Tokalıoğlu,Atilla Köprülüoğlu, Dr.Aydın Gürgan, Güray Gürgan, Prof.Dr.Melih Tanıl, Ahmet Diker, Şeyhmus Kayapınar, Hayati Oral, Kemal Zorlu, Haluk Güney, Yıldız Aktaş,  Emin Cüneyt Sağdıç, Vehbi Moğol, Hüseyin Yavaş, İrfan Işık , Abdülkadir Yaşar, Ahmet Dilekçi arkadaşlarla Attila İlhan’ın “ellerimizde yüreklerimiz vurulmuş kumrular gibi kaldık” dizeleriyle Fikir Kulüpleri Federasyonu liderlerinden, İzmir’li hayırsever  Hasan Ruşen Gürgan yiğidimizi ışıklara yolculadık.

 68’liler için Hasan Ruşen Gürgan’ların cehennem yürekli yiğitlerin mücadelesi “No Pasaran” sloganları ile sürdürülecek ve kazanılacaktır.

Venceremos…

2022-12-16-22-30-02.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar