Osman Koray Kapan

Osman Koray Kapan

Bi Aykut Bi bismillah

DÜNYA kupası yazacaktım ama herkes Fener’deki gelişmelerle meşgul. Aykut Kocaman nezaket icabı bir istifa mektubu vermedi, üstüne sunduğu takım raporuyla sükse yaptı, bir görüşme daha olacak haberleriyle sarsıldık.
Mahmut Uslu’nun “12 bin kongre üyesiyle sarıldık, öpüştük, destek sözü aldık ama yarısı bile oy vermedi” gibi tebessüm ettirici tatlı ihanet öyküleri, en son kaliteli futbolcu cenneti Kıbrıs’ta (?!) topçu arayan Müjdat Yetkiner, Saffet Akbaş, Kemalettin Şentürk’ün kovulması bile yüzümüzü gerçek anlamda güldürmüyor.
Aykut Kocaman çokca tazminat alır öyle gönderilir ama gider muhakkak di mi sayın Koç? Bu kadar sinerjinin yarısını gö- türür onun kalması. Bu işi uzatmanız bile kavgalara neden oldu sosyal medyada. Aykut Kocaman açısından da kötü. Kimse ona küfretmek istemiyordu ama dün edildi…
Sportif direktör Comolli hakkında geçmişte çalıştığı St. Etienne başkanının sözlerini okudum. 22 milyon euro’ya 7 topçu aldı yalnızca biri A takımı seviyesinde çıktı. O vakitler ikinci ligde oynayan Koscielny’yi de aldırmadı; ikinci ligden topçu alırsanız ikinci lig takımı olursunuz dedi, demiş.
Herkesle ilgili olumsuz konuşan çıkabilir lakin bu tecrübeden anladığım kadarıyla hep büyük takımlardan oyuncu alacaksak yandık zira fiyatlar uçmuş durumda. Adını duymadığım oyuncular bile 8’e, bildiklerimin kötüleri de 20’ye gidiyor piyasada.
Ali Koç’a yardımcı olayım topçu bulayım diye evvelsi gece Brezilya ligindeki Fluminense – Flamengo maçını izledim. Sekiz dakika geçti geçmedi hemen bir topçu buldum. Dedim Koray iş var sende; zamanında Kante’yi de keşfetmen 5 dakika sürmüştü… Flamengo’nun yirmi numarası: Vinicius Junior adlı bebe, 17 yaşında. Meğersem bulan bulmuş çoktan, Real Madrid 45 milyon euro bastırıp almış. Velhasıl adamlar scout ağlarıyla örmüşler dünyayı dört baştan..! Yine de ev sahibinde ikinci yarıda oyuna giren Matheus Alessandro adlı genç orta sıra takımlarında yıldız olur.
Ey Ali Koç sana sesleniyorum:)) Sinerjinin içine etme, harcama, bitirme! Aykut muhasebeye gitsin. Comolli’nin sırf arkadaşım diye Juande Ramos’u getirmesine izin verme. Klopp’un yardımcısı Zeljko Buvac de, canımızı ye. Camiada Zeljko ismi sevilir biliyorsun: Obradovic…

Önceki ve Sonraki Yazılar