'Flakka' kullandığı iddia edilen gençle ilgili gerçek ortaya çıktı: Esrar İçmiş!

'Flakka' kullandığı iddia edilen gençle ilgili gerçek ortaya çıktı: Esrar İçmiş!

Mersin'de insanları zombiye çeviren "flakka" isimli sentetik uyuşturucu kullanıp krize girdiği iddia edilen gencin, esrar içtiği ve ifadesinde "Dikkat çekmek için yaptım" dediği ortaya çıktı.

Mersin'de dün çekilen ve sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan videoda bir gencin yaptığı hareketlerin numara olduğu ortaya çıktı. Birçok yerde insanları zombiye çeviren "flakka" isimli sentetik uyuşturucu kullandığı söylenen gencin yapılan testinde sadece esrar içtiği ve ifadesinde dikkat çekmek için böyle bir şey yaptığını söylediği öğrenildi.

İNSANLARI ZOMBİYE DÖNÜŞTÜREN "FLAKKA" KULLANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre olay, dün  Mersin Sanayi Sitesi içinde meydana geldi. Öğle saatlerinde bir genç, birden üstü çıplak vaziyette kendini yere atarak bağırmaya başladı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye gelen polis ve sağlık ekipleri, yerde yatıp bağıran genci sakinleştirmeye çalıştı. Ekiplerin sakinleştirme çabaları karşısında yerde çeşitli hareketler yaparak, bağırmayı sürdüren genç, uzun uğraşlar sonucunda elleri arkadan kelepçelenerek sedyeye konulup, hastaneye kaldırıldı. Şahsın görüntüleri ise bölgede bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi. Sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılan ve birçok yerde insanları zombiye çeviren "flakka" isimli sentetik uyuşturucuyu kullandığı söylenen gençle ilgili gerçek çok farklı çıktı.

SADECE ESRAR İÇTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Olayın sosyal paylaşım sitelerinde hızla yayılmasının ardından  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri olaya el attı. Devlet hastanesindeki tedavisinin ardından şahsı alan narkotik ekipleri, AMETEM'e götürdü. Burada şahıs, kullandığı maddenin tespiti için idrar örneği verdi. Yapılan test sonucunda şahsın esrar kullandığı, başka hiçbir uyuşturucu madde kullanmadığı ortaya çıktı.

İFADESİNDE "DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YAPTIM" DEDİ

Şahsın  Gaziantep'te yaşayan ailesinin yanından 3 gün önce  Mersin'e geldiği, daha önce bazı psikolojik tedaviler gördüğü iddia edildi. Ayrıca şahsın ifadesinde insanların dikkatini çekmek için böyle bir şey yaptığını da söylediği öğrenildi. Genç, polis ekipleri tarafından  Gaziantep'te yaşayan ailesine teslim edildi.