banner87

Gerçi, son Gülenin kim olacağı halen meçhul! Gül’ ün dikenlerine bağlı.

***

“En zor iç ve dış şartları itibarıyla büyük zorluklarla karşı karşıyayız…”
“İçerde…  …Kutuplaşma ayrışma korku ve kaygı ortamı...”
“Dışarıda... ...Çok ciddi ve beka sorunları...”
“... Daha çok huzura, güvene, barışa uzlaşmaya ihtiyaç varken...”
“Ulusal çıkarlarımızın, ekonomik kaygıların ciddi seviyelere ulaştığını görüyoruz.”
“... Hamasetin, hakaretlerin siyaseti esir aldığını müşahede ediyoruz.”
“... Siyasi manevralarla, kişiler üzerinden saldırılarla meşgulüz.”
“Yeni nesillerin geleceği maalesef ikinci seviyeye düşüyor.”

***

Cümleleri tane tane okuyunca insanın dehşete düşmemesi mümkün değil.
Ama ancak böyle satır aralarını okumak bazen daha mümkün olabiliyor.
Bu cümlelerin çok derin kaygı ve uyarıları ihtiva ettiği aşikâr.
Çok değerli açıklamalar bunlar.
Ancak, yetmez!

***

Abdullah Gül’ün yine de Genel Kurmay Başkanı Akar ve  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın ziyareti ile ilgili doyurucu bir açıklama yapması gerekmez mi?
Ne konuşulduğunu, kendisinden ne istenildiğini açıklaması, kamuoyunu aydınlatması zaruri olduğu kadar, onun açısından anayasal ve demokrasi görevidir de.
Malumun ilanına gerek yok demesin, sakın!
Bu artık namus sorunu haline geldi.

***

O malum ziyarette neler konuşuldu da Abdullah Gül adaylıktan vazgeçti?
Kendisini bu kadar sorumlu hisseden ve yukarıdaki sorunları, kaygı ve korkuları sıralayan alelade bir kişi bile “bir şey yapmalıyım” der.
Hadi aday olmadı, hangi adayı destekleyecektir kendisi?
Sorun adayın kişiliği mi, yoksa parlamenter demokrasinin tekrar tesis edilmesi mi?
Hukuk devleti ve güçler ayrılığı mı, yoksa tek adam rejimine devam edilmesi mi?
Bu kadar vahim durum tespitlerinden sonra sorumluluk duygusuna sahip sıradan bir yurttaş dahi  hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam edebilir mi?

***

İşin ilginç yanı bu ziyaretin muhtemelen kasten sızdırılmasıdır.
Zira aksi halde bu kadar üst düzey ve dar bir buluşmanın gizli kalması çok kolaydır.
Verilmek istenen mesaj “Biz her şeye kadiriz. Asker tek adam rejimi adayının arkasındadır” mı?
Eski bir Cumhurbaşkanı da olsa, bir zamanlar en yakın (kardeş) “yol arkadaşı” ile böyle bir olay yaşanması AKP cenahında Fetö ile yol ayrışmasından sonraki belki de en büyük ayrışmadır.
Bu ayrışmaların sonu gelmeyecekte anlaşılan.
Nasıl gelsin ki?
Bu daha başlangıç!
Nitekim AKP Grup Başkan Vekili  Bülent Turan “…Bir lider Genel Kurmay Başkanı ile görüştüğü için aday olmuyorsa, hiç olmasın ” diyerek yangına körükle gitmiş olmuyor mu?
Hatta kanımca alaycı bir aşağılama bile sırıtıyor uzaktan.
Memleketimizin siyaset manzaraları, tapınma ile aşağılama arasında mekik dokuyor anlaşılan.

Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nevzat karabiy 2018-05-02 18:42:58

Himmet keşke bemde senin gibi sabahtan skşama habuz öedyadınu dinleyerek orada duyduklarımı gerçek zannedetek mutluluktam bulutlar üstünde dolaşsaydım,
Fakat öümlüm değil yıllarca ekonomi eğitimi ardından çok önemli gçrebşer gereği kamu yönetimi ve hukuk ve siyasi rejimler konusunda yılların bilgi birikimi ile geçirdiğimiz son 16 seneye bakınca içim yanıyor ülkenin halini görünce,Şu yıksrdski satırları yaxams ben ben neyi nafıl anlatabilirim ki,Hele hele cehaletin şiyakst olduğu,olumadan alim yazmadan mualşim olunan bir dönemde Ekonominin içler acısı halini amlatmaya kalksam dış güçler operasyon yapıyordur,Dış ilişkilerde sıfır sorun dediler düşman olmadık ülke kalmadı,bıns değetli yalnuzlık dediket olmadı,Bütün dünya hava alanımızı kıslanıyot bizi çekemiyor herkes bize düşmam dediler,Yunan Rhefeki sdalsrı işgal etti dediler,gidin kim teslim ettiyede onlsra sorun diyerek 1912 uşi anlaşmadıyla İtalyanlara verilen 12 adayı zannederk Egedeki adalardan bile haberleri olmadığına mı,Tarih fukarası olduklarına mı yansak bilrmiyoruz.Ülkeyi 26 demede diktatörlükle demokrasi arasına sıkıştırdılar sanki bunu uzaylılar yapmış gibi utanmadan çıkıp daha çık demıkrasi getireceğiz diyorlar,Yolsuzluk rüşvetler Uluslar arası arenaya kadar çıkan bir zihniyete sizin gibi bakabilmeyi çok isterdim fakat o da mümkün değil,Çünkü hamdolsun AllHım bana akıl fikir berdi ve ilk emr olaral sana vetdiğim akşı kullan dedi.

Avatar
himmet 2018-05-02 12:45:38

Ülke sirat köprüsünde İki yolvar birinci yol emniyet güçlerine hakaret eden , ABD, Fransızların özenle işlediği afrine girme ,siha üretme İHA üretme diyen , PKK'lı yı kırmızı florlu kız diye reklamını yapan zihniyeti mi

Avatar
himmet 2018-05-02 12:53:00

Afrini PKK, ABD ve Fransızların başına geçiren, ordusuna 30 helikopteri teslim eden,35 silahlı ve silahsız araçlarını teslim eden her fırsatta Türkiye yi ambargoya tehdit eden emperyalistlere test çeken bir lider mi