CHP'nin adayı Muharrem İnce! İşte dakika dakika yaşananlar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayını Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen törende açıkladı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, İnce'yi kürsüye davet ederek partisinin cumhurbaşkanı adayını resmen açıkladı. Kürsüye gelen Muharrem İnce, parti rozetini çıkartarak "Tarafsız olacağım" dedi. İnce, Erdoğan'a, "Askere gitseydik ben çavuş olurdum, o onbaşı. Ne tecrübesi soruyorsun" dedi.

CHP'nin adayı Muharrem İnce! İşte dakika dakika yaşananlar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayını Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen törende açıkladı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, İnce'yi kürsüye davet ederek partisinin cumhurbaşkanı adayını resmen açıkladı. Kürsüye gelen Muharrem İnce, parti rozetini çıkartarak "Tarafsız olacağım" dedi. İnce, Erdoğan'a, "Askere gitseydik ben çavuş olurdum, o onbaşı. Ne tecrübesi soruyorsun" dedi.

04 Mayıs 2018 Cuma 10:00
CHP'nin adayı Muharrem İnce! İşte dakika dakika yaşananlar...

Cihan GÜNER-Sibel HEKİMOĞLU-Barış CAN/YURT

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Muharrem İnce resmen aday. CHP Grubu'nda yapılan gizli oylamada 110 milletvekili oy birliği ile CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce dedi. Partide "Oy birliği ve grup kararı" ile Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığına aday gösterildi. Kararın belli olmasından sonra ilk açıklamasını yapan İnce, basın mensuplarına "Dün zamanı gelince açıklayacağım demiştim, 'gelİNCE' diyerek esprili bir şekilde yanıt verdi. Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'te tam da bugün doğmuştu. İnce doğum gününde CHP'den Cumhurbaşkanlığına aday gösterildi.

09.00 – Barolar Birliği Salonunda bekleyiş devam ediyor. Biraz sonra burada yapılacak açıklamanın ardından Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonu’na geçilecek.

09.30 – CHP’nin adayaının açıklanmasana dakikalar kala salondaki güvenlik önlemleri de dikkatten kaçmadı. Salona girerken iki kez üst araması yapıldı.

09.39 – Kemal Kılıçdaroğlu ve üç grup başkanvekili adayımız ‘Muharrem İnce’ diye önerge verdiler. “Başka  aday var mı?” diye soruldu. Başka aday çıkmadı. Yasa gereği gizli oylama yapıldı ve oy birliğiyle Muharrem İnce grup kararı alınarak CHP’den Cumhurbaşkanlığına aday gösterildi.

09.54 – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonu’na geldi.

09.55 – CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce salona geldi. Salona girerken Zülfi Livaneli’nin Merhaba şarkısı çalındı. Muharrem İnce salona yanında Engin Altay ile girdi. Salonda Murat Karayalçın ile Hikmet Çetin de yerlerini aldılar.

Bütün tribünlere karanfil dağıtıldı. İnce bütün salonu tribünler muharrem İnce’ye karanfil atacak.

10.00 – CHP Genel Başkanı “Adalet” şarkısıyla salona girdi. Bütün devatlileri selamladı. Kılıçdaroğlu, sağına Muharrem İnce’yi soluna Hikmet Çetin’i alarak oturdu.

10.08  – Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasına  geçildi.

10.12 – Halk oyunları gösterisi başladı.

10.20 – Adalet Yürüyüşü barkovizyondan gösterilmeye başladı. Adalet Yürüyüşü’nün gösterimi başlarken salondan bir alkış tufanı koptu.

10.21 –  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da salona geldi.

10.23  – Kılıçdaroğlu konuşmasına başladı. Kılıçdaroğlu’nun kürsüye gelişi sırasında İzmir Marşı çalındı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"20 TEMMUZ'DA SİVİL DARBE GERÇEKLEŞTİRDİLER"

25  Haziran'da sadece İzmir'in dağlarında değil bütün Türkiye'nin dağlarında çiçekler açacak. 1920'lerde saraydan aldık yetkiyi halka verdik. Demokrasinin temel taşını halkın boynuna kazıdık. 29 Ekim'de bütün ezilen milletlere örnek olduk. Tek adam iken İsmet İnönü koltuğunu Demokrat Parti'ye verdi. Daha sonra darbelerle karşılaştık. Ağır bedeller ödedik. Gencecik fidan gibi çocuklarımız ağır bedeller ödedi. Şimdi 21.yüzyıldayız. 15 Temmuz hain darbe girişimini fırsat bilip 20 Temmuz'da sivil darbe gerçekleştirdiler. Bugün bir yol ayrımındayız.

"HER PARTİNİN KATILDIĞI SIFIR BARAJINI İSTİYORUZ"

Biz siyasal parilerle ittifak yapmak istiyoruz. Bunun sebebi bir, her partinin katıldığı sıfır barajını istiyoruz. İki seçme hakkının üzerindeki bütün engelleri kaldırmak istiyoruz. Oyları boşa gitmesin. Üç demokrasi kültürünün oluşturmak için istiyoruz. Kavga için değil ülkenin çıkarları için bir araya gelmesi için. Dört kimlik üzerinden siyaset yapılmasını istemiyoruz. Yani kimlik üzerinden inanç üzerinden siyaset yapılmasın.

"YENİ BİR YOL AYRIMIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Söyledim yeni bir yol ayrımı ile karşı karşıyayız. 21.yüzyıldayız Türkiye'de 20 Temmuz darbesinden sonra hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Çünkü yargı bağımsızlığı yoktur. Yani yasama yürütme organı bağımsızlığı yoktur.

Hesap verebilirlik yani 80 milyondan alınan vergilerin hesapları iktidar tarafından verilmemektedir. Medya kontrol altındadır. İktidarın maşası olmuş durumdadırlar. Bir kaç medya direnmektedir. Türkiye'nin 5 temel büyük sorunu vardır...

"DEMOKRASİ İPOTEK ALTINDADIR"

Seçmen listeleri hazırlandı. Herkes gitsin kontrol etsin. İkinci görev bu ülkenin vatanseverlerine yaptığım çağrı tatile gidelim yaylara çıkalım lüksüne sahip değildir. Bayram havasında inadına inadına gitmelidir. Ve sorunlarımız: Türkiye bugün bir beka sorunu yaşamaktadır. Bİrinci sorun; demokrasi bugün  ipotek altındadır. Sarayın vesayetini perçinlemek için eski cumhurbaşkanına gidip baskı kurmaktadır. Hiç kimse demokrasi üzerine baskı kurmaya yeltenmesin.

Kimse orduyu kullanıp demokrasi üzerinde vesait kurmasın. TSK'da böyle adamların yeri yoktur. İkinci temel sorunumuz dış politika. 16 yıl önce herkesle barış içinde yaşarken bugün böyle bir durum yok. Komşumuzun kimliğini sorgulamaya başladık. Dördüncü sorun ekonomi çivisi çıktı. Doları kontrol edemiyorlar. Mevcut yöneticiler yakayı tefecilere kaptırmış durumda. Beşinci eğitim. Anneler babalar hangi eğitim sistemine tabii tutulacak çocukları bilmiyorlar.

"YAKINDA YİNE GÖRKEMLİ BİR BİLDİRİ YAYINLAYACAĞIZ"

"Güzel günler göreceğiz ve motorları maviliklere süreceğiz" ve 25 Haziran'da bunu yapacağız. Yakında yine görkemli bir bildiri yayımlayacağız. İstedikleri kadar bizim bildirileri koplayalasınlar ama kopyacıdan siyasetçi olmaz, olsa olsa sahtekar olur. Elinde meşale ile toplumu aydınlatan bilge bir kişidir öğretmen. Ve bu sorunları çözme konusunda bir öğretmen eski enerjini taşımak istiyorum.

Muharrem İnce, "Hep söylediniz parti başkanından cumhurbaşkanı olmaz bunu hep söylediniz, ben de bu görüşünüze hep katıldım. 24 Haziran'da Allah'ın izni ile cumhurbaşkanı olacağım. ;Sadece CHP'lilerin değil  80 milyonun herkesin cumhurbaşkanı olacağım. Onun için 15 yaşında 79 ara seçimlerinde sokaklara afiş asmaya çıkmış ve 39 yıl CHP'nin rozetini taşımış biri olarak ben tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağım"

Cumhurbaşkanı 80 milyonu kucaklamalı. Ve ant içecek bu kişi Muharrem incedir. Ben ona 80 milyonun Cumhurbaşknı olacağı için Türk bayrağı rokzetini takıyorum. 

Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları:

2 insan 2 parti başkanı beraber yola çıkmışlar beraber parti kurmuşlar. Gelmiş başbakanlığı sana vermiş sonra bir gün Cumhurbaşknı adayı olmak istediğinde Genel Kurmay Başkanı'nı helikopterle indirmişsin. Bu bir lider kardeşim dediği birine sonunda iş kendine geldiğinde yaptığına bak. Diğer tarafta bir başka aday var karşısına çıkmış 2 kene aday olmuş. Eleştirmiş ama sonra demiş ki çocuklarımızın geleceği için ülkenin selameti için aday olmuş olabilir. Şimdi size soruyorum kardeşim dediğin adamı  evine heliokopter gönderenden bu millete fayda gelmez. Bize iyi bak kim kendini düşünüyor kim milletini düşünüyor.

"24 HAZİRAN'DA FETRET DEVRİNİ HEP BERABER BİTİRECEĞİZ"

1299 Osmanlı kuruldu. 1413'e kadar bir fetret devri yaşadı Osmanlı. Tıpkı Türkiye bir fetret devri yaşadı. 24 Haziran'da fetret devrini hep beraber bitireceğiz. Tek olan hepimizindir. Bayrak, vatan, Atatürk hepimizindir. Cumhurbaşkanı o da tek AKP'nin cumhurbaşkanı olmaz, Cumhurbaşkanı tektir partisiz olur. Şimdi bana diyor ki senin tecrüben yeter mi devleti yönetmeye. Ben Erdoğan'dan 5 ay kıdemliyim. Askere gitseydik ben cavuş olurdum o onbaşı. Grup başkan vekilliği yapmışım. 16 yıl milletvekilliği yapmışım. Meclis'te sayısız oturuma katılmışım ne tecrübesi. Hatta 2003'te milletvekili oldu olduğu gün parmak izini kullanamadı, Bülent Arınç yardımcı oldu. 1 günlük milletvekilinden başbakan yapacaksınız. 16 yıllık milletvekilinden Cumhurbaşkanı yapmayacaksınız öyle mi?  Diyorsanız İnce diploman var o yeter diyorsanız. 8. dönemlik transkripitimi süreceğim önünüze. Ben kültürlü bir şekilde tartışmak istiyorum ama siz farklı yola saparsanız ben de allahını yaparım. 

"TERÖR NEREDEN GELİRSE GELSİN EN KARARLI ŞEKİLDE MÜCADELE EDECEĞİZ"

Bir elleştiri daha var CHP'ye genel başkan olamadı Cumhurbaşkanı mı olacak. Tayyip Erdoğan Beyoğlu'na belediye başkanı olmadı. Ama cumhurbaşkanı oldu. Milletvekili olamayan Cumhurbaşkanı oluyorda ben niye olamıyormuşum? 

İki derdimiz var: Birisi 50+1 yani seçilmiş diğer derdimiz yönetmek. Yüzde yüzü tarafısz yönetmek. İki de iddiam var: Terör nereden gelirse gelsin en kararlı şekilde mücadele edeceğiz. İki yetimin hakkına göz dikenlere bu ülkeyi soyanlara Allah'ın huzurunda söz veriyorum sonuna kadar mücadele edeceğim.

"TÜRKİYE'NİN CHP'YE HİÇ BU KADAR İHTİYACI OLMAMIŞTI"

15 yaşındaydım. Ahmet Arfi'i tanıdığımda benim soldan bakmamı sağlayan insan. Dağlarına bahar gelmiş memleketimin diyor ya 15 yaşımda o Diyarbakırlı Kürt Ahmet Arif'i okuyan Muharrem İnce 54 yaşında aynı duyguları taşıyorum.

Türkiye'nin CHP'ye hiç bu kadar ihtiyacı olmamıştı. Bugün benim doğum günüm. Sevapları ile günahlarıyla 54 yılı geride bıraktım. Hayatıma bu andan itibaren milletini düşünen bir insan olarak devam edecğim. 

Kendisine karşı aday olmuş. Onu eleştiren birisini cumhurbaşkanı adayı yapmak herkesin harcı değildir. Genel Başkanımıza saygılarımızı sunuyorum.

"CUMHURİYETİ KURAN PARTİ CUMHURİYETİ KURTARACAKTIR"

Hayatımıza el koyuyorlar torunlarımızın geleceğini de çalıyorlar. İnsanlarımız sessiz kaldı çıkış yolunu gösterme zamanı bizde artık. Cumhuriyeti kuran parti cumhuriyeti kurtaracaktır. 

AKP FETÖ ortaklığı demokrasiyi yoldan çıkartmıştır. Anayasa Mahkemesi anayasayı bir yere atmıştır. Genel Kurmay Başkanı -iktadarın maşa olmuş durumdadır. 

Akıllı evlatlarımız ülkeyi terk ediyor. Kendi çocukları bedelli yapmış adamlar... Sıvasız evlerden fakir ocaklardan feryatlar yükseliyor. Sözde parti lideri her gün bağırıp çağıyor.

"SINAVDA SORULARI ÇALAN SANDIKTA OYLARI ÇALAR"

Bu ülkenin gençlerine sesleniyorum. Bakın nasıl bir cumhurbaşknı olacağımı anlatayım: Bir, insanı üç kişi kıskanmaz anası babası ve öğretmeni kıskanmaz. Ben de öğretmenim ben sınav kağıtlarını nasıl değerlendirirdim bilir misiniz... Adını kapatırdım ki etkilenmeyeyim adil not verirdim. Peki bunlar naptı tam 14 sene üniversite sorularını çaldırdılar.

Gençler size sesleniyorum sınavda sorularınızı çaldırmayacağım. Sadece bu mu? Sınavda soruları çalan sandıkta oyları çalarlar. Hazır olun her an sizi YSK'nın önüne çağırabilirm. Hazineden de parayı çaldırmayacağız.

"SARAYI BİLİM YUVASI YAPACAĞIM"

Şimdi size bir soru 24 Haziran Cumhurbaşkanıyım. Sizce ben nereye giderim saraya mı giderim çankayaya mı? Peki sarayı ne yaparım öğrencilere vereceğim bilim yuvası yapacağım bilim yuvası. Bir çivi bir dalı kurtatır bir dal atı kurtatır bir at yigidi kurtarız bir yigit memleketi kutarır.

Size bir sözüm daha olsun kamuda yükselme müdür olma daire başkanı olma öyle bir kritere bağlayacağız ki 100 yıl kimse değiştiremeyecek. Adil olacağız kimsenin mezhebine bakmayacağız kisenin türbanı ile mini eteği ile ilgilenmeyeceğiz. Mesela veterinerden TÜBİTAK başkanı yapmacağız. 

"BİZ ARTIK İKTİDAR İSTİYORUZ"

Beni Cumhurbaşkanı olarak yargılamayacak yargıcın orada ne işi var? Adalet yoksa tartışma çok olur. Önce adeleti kuracağız. Yeniden yapılanmayı gerçekleştireceğiz. Yarın 14'de Yalova meydanında ilk mitingimizi yapıp vedalaşacağım Yalavolılarla.

"Seni düşünmek güzel şey. Dünyanın en güzel sesinden şarkı dinlemek gibi. Ama ben artık şarkı dinlemek değil söyklemek isityorum." Biz artık iktidar istiyoruz iktidar!

Son Güncelleme: 04.05.2018 14:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ossmann 2018-05-04 11:10:06

Simdi kamyon söferleri dururken muavine arabayi teslim ettiler. CHP nin basina laik görülmeyen bu dürüst insan, simdi Cumhuriyetin baskanligina laik görülüyor. Ne büyük celiski! CHP yine firsati kaciracak. Rabbim beni utandirsin insAllah Muharrem bey kazanir . Anca dua ile olur. Benim tarafim yok bagimsizim ama türkiye sevdalisiyim. Benim derdim akp hirsizlari bu ülkenin basindan gitsin!

Misafir Avatar
uydu 2018-05-04 18:48:52 @Ossmann

civciv ince, boyalı meral. bir kahvaltılık birde el sabunu. birer atımlık canları var.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Türk basını havası az geldi 2018-05-04 18:45:23 @Ossmann

M İnceyi yerli basının şişirmesi tam şişiremedi yetmedi birde AVRUP BATı basını şişirmeye başladı.peeek şişirin şişirin . Yüce Türk halkı ŞİŞ karını, şişirilmiş balonu sevmez. gerçek yüzünü saklayıp cila ile boya ile sahay sürülüene bu halk itibar etmez. iç güzelliği doğal güzelliği ciddiyeti olanı başarısı olanı sever bu halk.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Ossmann 2018-05-04 17:00:01 @Ossmann

Trollere: burada düsmanlik yapacaginiza , soyguncularin propagandasini yapin ak it gazetesi sizi bekliyor.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
şeref_siz 2018-05-04 14:46:53 @Ossmann

Tscilli şerefsiz chp de hala baş olarak duruyor. düellodan kaçn şerefsizdir diyen kılıçdaroğlu seçim meydanından kaçtığı için kendisinin şerefsiz olduğunu isbat etmiştir.. artık şerefsiz kim diye sormaya gerek yok.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
TÜRKİYEMMMM. 2018-05-04 14:44:15 @Ossmann

Türkiyem huzurun için, güvencen için, büyümen gelimen için CHP dene ABD nin aanlar topluluğu olan chp yi baraj altında brakacağız. Bu vatana sevdalı her vatandaş böğle düşünmeli. teröre eşkiyaya izin yok pirim yok bu yüce vatanda.

Beğenmedim! (2)
Avatar
NoTayyip 2018-05-04 10:20:37

Abbas(Tayyip) yolcu

Misafir Avatar
chpli 2018-05-04 14:42:29 @NoTayyip

Mimce mimlendi. Kılıçdaroğlu tilki gibi kurnaz çıktı inceyi harcadı. chp de artık TEK ADAM hakim. chp lilere yer yok chp de. pkk pyd ypg sevicileri ve ABD hizmetçileri var chp de. yazık oldu .

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
CHP'li 2018-05-04 13:01:23 @NoTayyip

Sen git de Ince gelsin
Yaylalar yaylalar
Olmazsa Meral gelsin
Dilo dilo yaylalar

Beğenmedim! (0)
Avatar
52 2018-05-04 11:27:36

ne ooo satılmış teoller hemen işbaşı yapmış ulan satılmış troler 16 senedir tayip ve akp yönetiyor şimdi mamalarınızı kaybeçeksiniz diye ödünüz koptu **daha bu bir şey değil 25 haziran gününden sonra akp lilerin yargıya hesap zamanları gelecek **ve siz troler kendinizi ve cebinizi düşünmekten artık vaz geçin çüki atatürkün cumhuriyeti tekrar inşa edilecek**

Avatar
Adalet 2018-05-04 11:41:15

Allah yar ve yardımcınız olsun inşAllah oyum CHP ye

Avatar
genç 2018-05-04 12:02:07

Sağduyulu bir lider olduğunu tüm dünyaya gösterdin. SANA SONUNA KADAR İNANIYORUZ. İYİ Kİ CHP NİN BAŞINDASIN

Avatar
kilicdaroglu seytan 2018-05-04 10:17:20

anladigim kadari ile boyle kemalist bir aday ile galiba meral hanimin onunu acmak istiyor kilicdaroglu meral hanimla anlasmis gozukuyor ama olur ikinci turda meral hanimin kazaa si sansi cok bu seytani fikrinden kilicdaroglunun gozlerinden operim ince milletvekilide olamiyacak ohhhhh eli opulesi kilicdaroglu seytan gibisin len

Misafir Avatar
düşün ökz. 2018-05-04 13:03:40 @kilicdaroglu seytan

Böyle düşündüğün için sen olmuyasın şeytanın alt kıçı yoksa götünün kilimisin

Beğenmedim! (0)
Avatar
Bekleyin görün. 2018-05-04 10:59:02

Bu mu büyük süpriz ? Abdullatif veya Ilhan kesici beyi beklerken hakikaten süpriz oldu.! Demekki chp kabugunu kirip yumurtadan cikamamis. 25 temmuz da insAllah benim yüzüm kizarir..

Misafir Avatar
evet 2018-05-04 18:47:27 @Bekleyin görün.

M ince yumurtadan çıktı. civciv o abisi daha o bir civciv. fazla gaz veriyorlar civciv cırılacak..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
SİZ 2018-05-04 13:04:44 @Bekleyin görün.

siz yumurtanın kabuğunu kırdınızda ne oldu.. içinden FETÖ çıktı.

Beğenmedim! (1)
Avatar
kerim 2018-05-04 10:14:14

olmadi olmadi ekmeleddinde olmadi ince olmadi hadi ekmeleddin mhp dayatmasi idi onu gec ince olurmu hic kilicdaroglu sen nasil olacakda yuzde sekseni sag ci olan bu halkin baskan lik secimine saf kan bir chp li kemalisle girersin ya olmadi bu sen ya meral hanimin onunu yada erdoganin onunu aciyorsun isAllah erdogana calismiyorsun

Misafir Avatar
Bu kafayla 2018-05-04 13:01:55 @kerim

bu kafayla devam edersen kalırsın yaya,,,, sağ sol yok artık.. Allahla aldatanlar birde halkı aldatmayanlar.. anlaşılan sen tercihini yapmışın

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sittirin len sağcılıkmı kaldı 2018-05-04 11:03:50 @kerim

namussuzluk aldı başını gidiyor elhamdürillah müslümanım sünniyim fetöden dönmelere asla oy vermeyecegim oyum muharrem inceye

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
SIR 2018-05-04 10:41:42 @kerim

HADİ ORADAN SENDE MAL HERİF

Beğenmedim! (0)