Meral Akşener'e çekil çağrısı

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri isim vermeden İyi Parti Genel Başaknı Meral Akeşener'e Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilme çağrısı yaptı. CHP lideri günün demokrasi için fedarkalık yapma zamanı olduğunu söyledi.

Meral Akşener'e çekil çağrısı

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri isim vermeden İyi Parti Genel Başaknı Meral Akeşener'e Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilme çağrısı yaptı. CHP lideri günün demokrasi için fedarkalık yapma zamanı olduğunu söyledi.

24 Nisan 2018 Salı 13:35
Meral Akşener'e çekil çağrısı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran'da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kritik çağrıda bulundu. Muhalefet blokunun birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladı. 24 Haziran Seçimleri'nin çok önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Geniş bir ittifakı sağlamak istiyorum. Herkes, parlamentoda yerini almalıdır. 24 Haziran'a giderken aynı değerleri savunmak zorundayız" dedi.

Kılıçdaroğlu isim vermeden Cumhurbaşkanlığı için 'adayım, 'çatı aday ol' derlerse de olmam' diyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'a mesaj verdi. Kılıçdaroğlu, büyük bir ittifaka, büyük bir uzlaşıya ihtiyaç olduğunu belirterek, "Kirlenen devleti temizlemek, Cumhuriyet'in kurucu ayarlarına dönmek için hep birlikte hareket etmek zorundayız" dedi.

Seçimler öncesinde tüm siyasi partilere de çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin aydınlığına katkıda bulunmak zorundayız. Herkesin kendini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye istiyoruz. Üniversiteleri bilgi üreten bir Türkiye istiyoruz. Biz vatandaşları korku içinde olan bir Türkiye değil, herkesin korkusuzca yaşadığı bir Türkiye istiyoruz. Bunları sağlamak istiyoruz, kimler bir araya geliyorsa gelsin. Birlikte hareket etmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

"HAZİRAN AYI DİKTAÖRLERİ YOLCU EDİP, DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİMİZ AYDIR"

24 Haziran öncesinde kimsenin "Bugün hava çok güzel eğlenelim", "Tatile gidelim" demek gibi bir lüksü olmadığını ifade eden CHP Genel Başkanı, "Herkes "Vatana sahip çıkmak için oyumu verdim" diyecek. Haziran ayı bir bayram ayı olacaktır. Haziran, karanlığın az, aydınlığın fazla olduğu bir aydır. Haziran, umudun adıdır. Haziran, beklentilerimizin gerçekleşeceği bir aydır. Haziran ayı, diktatörleri yolcu edip demokrasiyi getireceğimiz aydır" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu Mersin’de muhtarlara çağrı yapıp grup toplantısını kast ederek ‘beni mutlaka dinleyin’ demişti. Muhtarlar Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısına katıldı. CHP lideri muhtarlara verilmesi gereken hakları madde madde anlattı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5.1 şiddetinde deprem oldu, 39 yaralımız var. Herkese geçmiş olsun.

Dün 23 Nisan'dı, TBMM'nin açıldığı tarihti. Büyük Millet Meclisi adı. Ben açılış konuşmasını yaparken iktidar kanadı rahatsız oldu, neden rahatsız oldular.? Ben meclisi savunuyorum, onlar tek adamı savunuyorlar. 

"KIZIYORLAR NİYE BÖYLE SÖYLÜYORSUN DİYE, SÖYLEMESEM GÖREVİMİ YERİNE GETİREBİLİR MİYİM"

15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirerek 20 Temmuz'da sivil darbe yapmanın da kötü olduğunu, izin verenlerin de çocuklarına kötü miras bırakacağını söyledim. Bana kızıyorlar niye böyle söylüyorsun diye, ben söylemezsem görevimi yerine getirmiş olabilir miyim? Önümüzde seçimler var. Bu seçimler, kişisel kavga alanları değildir. Bu seçimler, "Söz konusu vatansa, geri teferruattır" seçimleridir. 

Hiçbir beklentim yok. Evim var, oturuyorum evimde. Çocuklarım büyüdü. Benim derdim bayrağım, benim derdim vatanım. Vatanımda herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum. Geniş bir ittifakı sağlamak istiyorum. Herkes, parlamentoda yerini almalıdır. 24 Haziran'a giderken aynı değerleri savunmak zorundayız.

"DEVLETİ KİRLETTİLER, ADALETİ KİRLETTİLER; ADALETİ YOK EDERSENİZ DEVLETİ ÇÖKERTİRSİNİZ"

Şu an devlette adalet yok, bakın aramızda erlerin aileleri var. Ömür boyu müebbet hapis verilen erlerin aileleri var. Komutan demiyorum, er diyorum. Devleti kirlettiler, adaleti kirlettiler. Adaleti yok ederseniz devleti çökertirsiniz. Kirlenen devleti temizlemek, Cumhuriyet'in kurucu ayarlarına dönmek için hep birlikte hareket etmek zorundayız.

"ÖNCE 301 MİLLETVEKİLİNİ AŞACAĞIZ, SONRA YÜZDE 60'LA CUMHURBAŞKANLIĞINI ALACAĞIZ"

Bütün siyasi partilerin liderlerine sesleniyorum, Türkiye'nin aydınlığına katkıda bulunmak zorundayız. Herkesin kendini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye istiyoruz. Üniversiteleri bilgi üreten bir Türkiye istiyoruz. Biz vatandaşları korku içinde olan bir Türkiye değil, herkesin korkusuzca yaşadığı bir Türkiye istiyoruz. Bunları sağlamak istiyoruz, kimler bir araya geliyorsa gelsin. Birlikte hareket etmek zorundayız. Önce 301 milletvekilini aşacağız, sonra yüzde 60'la cumhurbaşkanlığını alacağız. 

"'EFENDİM BUGÜN HAVA ÇOK GÜZEL EĞLENELİM', BÖYLE BİR LÜKSÜNÜZ YOK"

Bu nedenle haziran ayında hepimize görev düşüyor. "Efendim bugün hava çok güzel eğlenelim", böyle bir lüksünüz yok. "Tatile gidelim", böyle bir lüksünüz yok. Herkes sandığa onurla ve gururla gidecek. Herkes "Vatana sahip çıkmak için oyumu verdim" diyecek. Haziran ayı bir bayram ayı olacaktır. Haziran, karanlığın az, aydınlığın fazla olduğu bir aydır. Haziran, umudun adıdır. Haziran, beklentilerimizin gerçekleşeceği bir aydır. Haziran ayı, diktatörleri yolcu edip demokrasiyi getireceğimiz aydır.

İki örnek vermek istiyorum; sayın Kaboğlu. İbrahim Kaboğlu. Dünya çapında bir akademisyen. Anayasa hukuku hocası. Pasaportuna el koydular, yurt dışında ders vermesini, uluslararası toplantılara katılmasını engellediler. Kaboğlu, uluslararası bir toplantıda başkanlık yapacaktı. Pasaportuna el koydular, " Yurt dışına çıkamasın" dediler. Yüzlerce ülkeden gelen akademisyenler bir bildiri yayımladılar. "Kaboğlu tutuklandı, aramıza gelemiyor" diye. "İbrahim Kaboğlu'nun pasaportuna da el konmuştur. Bu yüzden uluslararası panellere katılamamaktır. Başkanlık yapmak için panelde bulunması gerektiyse de, davetli olup katılamadığı 10'a yakın etkinlikte olduğu gibi, buraya da gelemeyecektir" dediler. "İsviçre, Fransa, Norveç, Hindistan, Almanya'dan birçok bilimadamı Türkiye'yi protesto ediyorlar. Dünya seni protesto ediyor. Git bak bakalım konuşabilecek misin orada? Dünyayı Türkiye'ye küstürüyorsun. İhsan Eliaçık, hakkı hukuku savunur. Güzellikten, demokrasiden yanadır. İnançların sömürülmesine karşıdır. 

Sevgili peygamberimiz döneminde yapılan hendek savaşlarını bir toplantıda anlatıyor. İsimsiz bir ihbarda, "hendek savaşlarını değil, Diyarbakır'daki hendekleri anlattı" dendi diye hapis cezası alıyor. 6 yıl 3 ay hapis veriyorlar. Pasaportunu alıyorlar, İstanbul dışına da çıkamıyor. Ayrıca her hafta iki gün gidecek karakolda imza atacak. Sonra bunlar diyecekler ki "Türkiye'de demokrasi var". Recep Bey sen bunu bana değil, benim külahıma anlatacaksın.

ERDOĞAN'A: YUKARISI ZATEN SENİN YERİN DEĞİL Kİ, SEN AŞAĞI GELECEKSİN AŞAĞI

Dün 23 Nisan'dı sözlerime öyle başlamıştım. Konuşmamdan çok rahatsız oldu. Rahatsızlık üzerine grup başkanvekilimiz bunlara cevap verdi. Bay Recep alınganlık göstermiş, "Ben olsaydım aşağıda olsaydım sadece ağzının payını değil, dersini de verirdim" demiş.  Orası zaten senin yerin değil ki, sen aşağı geleceksin aşağı. Çık karşıma, ben vereyim sana ağzının payını.

"YÖRÜKLER BİZİM ÇİMENTOMUZDUR"

Hafta sonu yörüklerleydim. Haklarını helal etsinler. Ben yörük Türkmen geleneğinin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Onlar bizim çimentomuzdur. Onlarla olmak benim için onurdur. Yörük Türkmenler, sadece Anadolu ve Trakya'dan gelmediler. Kuzey Irak'tan da, Kıbrıs'tan da geldiler. Onların gelenekleri örfleri ve adetleri hepimizindir aslında. O çadırlarda türküler söylenir, ağıtlar yakılır. O çadırlarda küçüklere masallar anlatılır. O çadırlarda kadim Anadolu kültürünün yaşatılması amaçlanır. O çadırlar Dadaloğlu'nun, Köroğlu'nun, Kuvayi Milliyecilerin çadırlarıdır. Yörüklerimiz ve Türkmenlerimiz, zulme tarihin her döneminde karşı çıkmışlar. Zulme ve baskıya karşı çıkanların benim başımın üzerinde yeri vardır. Bugün Bay Recep diyor ki "Kılıçdaroğlu gitti onlarla konuştu". Evet konuştum, baskıya karşı çıktılar çünkü. Sen tarih bilmiyorsan ben ne yapayım, tarih kitabı hediye edeyim o zaman. Bay Recep şimdi bizi kesin dinliyordur. Ona Dadaloğlu ile sesleneceğim, bakın okuyorum;

Kalktı göç eyledi Avşar elleri.
Ağır ağır giden eller bizimdir.
Arap atlar yakın eder ırağı.
Yüce dağdan aşan yollar bizimdir.
Belimizde kılıncımız Kirman'i.
Taşa geçer mızrağımın temreni.
Hakkımızda devlet etmiş fermanı.
Ferman padişahın dağlar bizimdir.

Ben onlara söz verdim. Sizin için dedim, Yörük Efe Ali gibi çalışacağım dedim. Dadaloğlu nasıl zulme karşı çıktıysa, Kılıçdaroğlu olarak ben de zulme karşı çıkacağım. Yörük Türkmenlere en çok güvenen de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür.

"15 MİLLETVEKİLİ ARKADAŞIMIZ KALKTI İYİ PARTİ'YE GEÇTİ: VAY EFENDİM NASIL YAPARSINIZ"

Şöyle der Gazi; Toroslara gidin, eğer bir Türkmen çadırı görürseniz, duman tütüyorsa şunu biliniz ki dünyada hiçbir güç bize zarar veremez. Biz bunları biliyoruz, zulme karşı isyanları da biliyoruz. Firavun'u da biliyoruz, Musa'yı da biliyoruz. Biz Musa'yı baş tacı yaparız, onlar Firavun'u överler. Biz ezber bozduk. 15 milletvekili arkadaşımız kalktı İyi Parti'ye geçti. "Vay efendim nasıl yaparsınız"

"TÜM AYARLARI BOZULDU, HER TÜRLÜ HAREKETİ YAPIYORLAR"

Biz ezber bozduk. 15 milletvekili arkadaşımız kalktı İyi Parti'ye geçti. Kümeste yakalanan tilki gibi, hep beraber saldırmaya başladılar. "Vay efendim niye bunu yaptınız" Ben senin kumpasını bozacağım arkadaş. Sen beni tanımıyorsun. Sen kumpas yapacaksın ben gözlerimi yumacağım öyle mi? Demokrasiyi sonuna kadar savunacağız. O nedenle tüm ayarları bozuldu, her türlü hakareti yapıyorlar.

"İYİ PARTİ KARARINI NİYE ALDIK?"

Sözümüz, gönlümüz demokrasiden yana. İnsan haklarından, beraber yaşamaktan yana. Benim gibi düşünmeyenlerle bir masada oturup çay, kahve içebilmeliyim. Türkiye'nin sorunlarını konuşabilmeliyim. O nedenle kumpas kurdular demokrasiye, açığa çıkardık. O yüzden kümese girmiş tilki gibi saldırıyorlar. Varsın saldırsınlar.

"ÇAĞIRDILAR BİNALİ'Yİ, DAVUTOĞLU'NU KAPIYA KOYDULAR; HAKLARINI BİZ KORUDUK"

Bu kararı niye aldık? Merhum Erdal İnönü ve SHP, Türkeş'in, Menderes'in, Erbakan'ın siyasi yasakları kaldırılsın diye mücadele etti. "Bana muhtar bile olamazsın diyorlar" diyor ya bazen beyefendi. Unutmuş herhalde bunları. Sana o yolu Cumhuriyet Halk Partisi açtı. Sevdiğinden mi açtı? Davutoğlu'nu öyle azlettiler. Çağırdılar Binali'yi, bak bu senin listen dediler, Davutoğlu'nu kapıya koydular. Davutoğlu'nun haklarını biz koruduk. Yüzde 41.5 oy alan partinin başkanını öyle kapının önüne koyamazsınız dedik. Kimse bir şey diyemedi, Recep Bey'den korkuyorlardı.

"ANKARA'DAN İSTANBUL'A 450 KİLOMETREYİ BOŞUNA MI YÜRÜDÜK?"

Sevgili Recep Bey, bizim Kuvayi Milliye ruhundan geldiğimizi hala anlayamadın mı? Biz bu nedense 15 arkadaşımıza görev verdik, 15 arkadaşımızın da gözlerinden öpüyorum. Bir daha bilsinler, Ankara'dan İstanbul'a 450 kilometreyi boşuna mı yürüdük? Adalet var diyemiyorlardı. İstanbul'a vardığımızda 1 milyon vatandaşımızla karşı karşıya geldik.

Gittiğimiz yer, ayıpsız ve noksansız bir demokrasiyi sağlamaktı. Çağdaş uygarlığa evrilecekti  yürüyüşümüz. Bu nedenle ben, bu ülkenin bütün milliyetçi demokratlarına, muhafazakar demokratlarına, bütün liberal demokratlarına sesleniyorum, ben bu ülkenin bütün sosyal demokratlarına, sosyalistlerine sesleniyorum. Gelin yeniden Cumhuriyet'i inşa edelim. Konuşmamın başında da söyledim, bizim hiçbir beklentimiz yok.

"DEMOKRASİ BİR TRAMVAY GİBİDİR, İSTEDİĞİM YERDE İNERİM, DİYEN BİR ADAM, BİZİ ANLAYAMAZ"

15 arkadaşımızı görevlendirdik, toplumda büyük bir sevinç oluştu. Birinin de rengi soldu, "Vay efendim nasıl olur" diye. "Demokrasi bir tramvay gibidir, istediğim yerde inerim" diyen bir adam, bizim demokrasi kültürümüzü anlayamaz. 

"Bizim liderimiz Allah'ın bütün vasıflarını üzerine toplamıştır, bizim ikinci peygamberimizdir" diyenler bizi anlayamazlar. Bizim inancımız da, demokrasi kültürümüz de onlarla bağdaşmaz. "Kula kulluk etmeyin" dedik, "Siz bunu anlayamazsınız, bunun adı Reis'e itaat, davaya sadakat" dediler. Aslında bunların hiçbirine şaşırmadım. Demokrasi, ona uygun ruh ve kafa ister. Sizde o kafa yoksa ben ne yapayım?

"SEN BADEM SÜTÜYLE BESLENİYORSUN BU ADAM BORÇ ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN İNTİHAR EDİYOR"

Kısaca ekonomiden bahsedeyim, muhtar arkadaşlarım özellikle dinlesinler. 2008 yılında 1800 gün prim ödeyen arkadaşlara 1100 lira para bağlanıyordu. Şimdi 5600 gün prim ödemiş, ona bağlanan para 960 lira. Birilerinden alacağız, birilerine vereceğiz diyorlardı ya. Vatandaştan alıyorlar. Referandumda ne diyorlardı? "Evet çıkarsa ekonomi şaha kalkacak" diyorlardı. Bugün geldiğimiz noktada gördük dolar şaha kalktı, Türk Lirası yayan kaldı. "Ekonomi şahlanacak" dediler, vatandaşın 250 gramlık ekmeği 200 grama düştü. Bugün Denizli'de bir duvar ustası intihar etmiş. Bu cumhurbaşkanlığı sürecinde bunlar gazetelerin alt köşelerinde falan kalıyorlar. İntihardan sonra bakıyorlar ceplerine, bir borç ihtarnamesi var. 43 taşındaki vatandaşımız borcunu ödeyemediği için intihar ediyor. Ben bu Recep'e nasıl sormam, sen badem sütüyle besleniyorsun bu adam borç ödeyemediği için intihar ediyor. Vallahi de bunların yatacak yerleri yok.

"SON 15 YILDA LONDRA'DAKİ BİR AVUÇ TEFECİYE TÜRKİYE'NİN ÖDEDİĞİ FAİZ 150 MİLYON DOLAR"

Bu beyefendi yine açıklama yapıyor, "Türkiye'de birileri varlıklarını yurt dışına çıkarıyor, affetmeyeceğim" diyor. Ben de dedim tamam, "Çağırıyor Binali'yi, enişteyi, damadı, özel kalem müdürünü "Siz nasıl Man Adası'na 15 milyon doları nasıl gönderirsiniz dedi" dedim. Son 15 yılda Londra'daki bir avuç tefeciye Türkiye'nin ödediği faiz 150 milyon dolar. İkide bir konuşuyorsun "Ey Kılıçdaroğlu" diye. Bu borcu ödeyip ödeyemediklerini de söyleyemiyorlar. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın en pahalı faiziyle yurt dışından borç alıyor.  Ona rağmen istediği kadar borç para bulamıyor. Bakın Türkiye'den sonra Brezilya, yüzde 9'la borçlanıyor. Güney Afrika yüzde 8, Meksika 7, İngiltere 1, Hollanda 0.77, Almanya 0.06, bunlar 10 yıllık borçlanabiliyorlar. Türkiye Cumhuriyeti, yüzde 12.3'le borçlanabiliyor. 150 milyon dolar böyle gidiyor. Yakayı tefeciye kaptıran bir hükümetten bu ülkeye hayır gelmez. İstediği kadar badem sütüyle beslensin bu adam, Türkiye'ye hayır gelmez ondan.

"MUHTALIK, DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR"

Gelelim muhtarlara. Katıldıkları her toplantıda "Muhtar başımızın tacıdır" gibi bir sürü laf söylenir. Ama bu laflar karın doyurmuyor arkadaşlar. Muhtarlık, demokrasinin temel taşıdır. Çünkü bu topraklarda yapılan ilk seçim, 1833'te Kastamonu'da yapılan muhtarlık seçimidir. Demokrasiyi bu ülkeye getirenler aslında muhtarlardır. Ve 1933 yılında ilk kez bir kadın muhtar seçiliyor. Gül Esi, Aydın'da muhtarlık yapmıştır. Ve Atatürk bu kadın muhtarımızı özel olarak ödüllendirmiştir. Demokrasiyi temsil ediyor bir kadın. Bunun kadar değerli bir şey olamaz. Madem ki muhtarlar o kadar değerli bir kurum, muhtara gerekli önemi verdiler mi? Bana sorarsanız verilmedi. Peki muhtarlık kurumunu gerçek anlamda demokrasinin ana omurgası hâline nasıl getiririz? Bugün 82 değişik kanunda ve 354 maddede muhtar adı geçer, Bunların tamamını ne ben, ne herhangi bir muhtar bilir. O zaman yapılması gereken şu; belediyenin, milletvekillerinin kanunu var mı? Var. Muhtarların neden kanunu yok? Muhtar eline alıp, bu benim kanunum diyemez mi? Biz muhtarlık kanunu taslağı hazırladık. Eksiğimiz, yanlışımız olabilir. Sizden gelen öneriler çerçevesinde bunları düzelteceğiz. Yetiyor mu? Yetmiyor. Muhtarlık seçimlerini bilirsiniz, köşede birden fazla pusula vardır. Biri alır cebine koyar, o muhtarı seçemezsiniz. Niye muhtarlar için birleşik oy pusulası getirilmiyor? Kim kimi istiyorsa gider basar. Böylece şaibeli olmaktan çıkar iş. Muhtarları bu ülkenin direği hâline getireceğiz. Belediyenin makamı var dimi, milletvekilinin de makamı var, personeli var. Peki muhtar seçildi, nerede oturacak? Kesinlikle Türkiye'de nerede muhtar varsa, orada muhtarlık evi olmalı. Geldiği zaman herkes bu muhtarlık binası.

"KÖY TÜZEL KİŞİLİKLERİ YENİDEN İNŞA EDİLMEK ZORUNDA"

Muhtar seçiliyor, yanında bir sekreter bile yok. Bizim bazı belediyelerimiz muhtarlara personel veriyor. Onların aylıklarını ödüyor. Doğrudan doğruya bir yasa yapmak lazım. Muhtar yarın belediye başkanıyla tartışırsa "Ver benim personelimi" diyebilir. Köy tüzel kişilikleri yeniden inşa edilmek zorunda. Mahalleye döndürdüler, şehirde yaşayan hangi vergileri ödüyorsa onlar da ödeyecek. Ya sen köylerden ne istiyorsun? Devlet sosyal yardım dağıtacaksa bunun adresi muhtar olmalı. Kimin yoksul olduğunu çünkü muhtar bilir. 

Son Güncelleme: 24.04.2018 17:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ ! 2018-04-27 17:42:46

EKMELETTİN PEKSİMETOĞLU, ABDULLAH GÜLLAÇ, ABDÜLLATİF ŞENTOP !
ŞU ATATÜRK'ÜN CHP'SİNİN UMUTLARINA BAK AQ ! Y-CHP = YERSEN-CHP !
ALÇAKLIK İLE MORONLUK ARASINDA GİDİP GELEN YAVŞAK BİR GÜRUHA
DÖNÜŞMÜŞ BENİM MİLLETİM... YÜCE ATATÜRK GEL BİZİ BU ALÇAK
SOYSUZLARDAN , BU AVAM TAKIMINDAN KURTAR ! TABİ EXETER PUŞTLARINDANDA !

Misafir Avatar
garip seyler oluyor 2018-05-01 14:13:46 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

Yaşar Okuyan, Genelkurmay Başkanı siyasi partinin emrine giremez | 30.04.2018
https://www.youtube.com/watch?v=TYSHlj0IKT0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
NASIL KANDIRILIYORUZ 2018-05-01 13:53:07 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

https://odatv.com/basbakanin-buyuk-mujdesi-chpnin-projesi-cikti-30041809.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
neler duyuyoruz 2018-05-01 13:52:45 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

https://odatv.com/basbakanin-buyuk-mujdesi-chpnin-projesi-cikti-30041809.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DOĞU PERİNÇEK'İ GÖSTERSE TARİHE GEÇER !!!!!!!!!!!! 2018-05-01 03:54:13 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DOĞU PERİNÇEK'İ GÖSTERSE TARİHE GEÇER !!!!!!!!!!!! 2018-05-01 03:54:13 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
neler duyuyoruz 2018-04-30 03:25:40 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

ALMAN AÇIKÇA SÖYLEDİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ 24 HAZİRANDA YOK OLACAK / Yaşar Okuyan / 27 Nisan 2018
https://www.youtube.com/watch?v=Ru_hYf-QNIg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Diyarbakır Megri Megri 2018-04-30 02:51:58 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

https://www.youtube.com/watch?v=fM0BnbkHffM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP PROJESİ VE ONUN TAŞERONÜ AKP 2018-04-30 02:24:11 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

https://www.youtube.com/watch?v=kskgdTKiDF0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Kilicdaroglu Cok Yaşa 2018-04-29 12:08:17 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

kilicdaroglu bop es baskani degilki

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
Mahçupyan bey diyorki 2018-04-29 12:07:09 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

Gül aday olmasın diye defalarca heyet gönderen iktidar sahiplerinin, kamuoyu önünde FETÖ/PKK çeşitlemeleri eşliğinde tavsiye kılığında tehditler savurması, izana ve saygıya sığmayan bel altı hamleleri yapması halk vicdanında kaçınılmaz olarak yer edecek. Bu noktadan sonra kazansanız ne olacak? İktidarı can simidi olarak gören bir bağımlılık düşkünlüğünden bu ülkeye ne hayır gelebilir?”
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/mahcupyan-dan-akp-ye-sert-gul-tepkisi-bu-h90108.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
EY SOROS-TESEV'Cİ KEMÂL KILIÇDAROĞLU !!!!! 2018-04-29 03:16:19 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

ADAY AÇIKLAMAYI NİYE HEP SON GÜNE BIRAKIYORSUN ? AMACIN NE ?
SON GÜNE BIRAKIP SİYONİZMİN ADAMINI EMRİVAKİ YAPIP DAYATMAK MI ?

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-04-29 01:43:17 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK'E 100.000 İMZA SEFERBERLİĞİ ! ☪
www.perinceke100binimza.com/ , ÜCRETSİZ ULAŞIM İÇİN TEL: 0549 371 00 25

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-04-29 01:42:37 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK'E 100.000 İMZA SEFERBERLİĞİ ! ☪
www.perinceke100binimza.com/ , ÜCRETSİZ ULAŞIM İÇİN TEL: 0549 371 00 25

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKPye oy moy yokk 2018-04-29 01:02:01 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

Geçmediğin köprüye, inmediğin havalimanına para ödeyeceksin. Ülkemizin tüm stratejik tesisleri, enerji, iletişim sektörleri, petro kimya, şeker fabrikaları , verimli araziler yabancıya satıldı. Bu satışdan kazanilan para 70 milyar dolar. eti samani bile ithal ediyoruz
2016 yılı sonu itibariyle Devletin borcu 438 milyar dolar

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
papaz her zaman pilav yemez, bu sefer hazırlıkli 2018-04-29 00:48:05 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

olucaz oylarimiza sahip cikicaz bay bay akp

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
"TÜRKİYE EKONOMİ'DE NERDEN NEREYE GELDİ?" 2018-04-29 00:44:57 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

Yılmaz Özdil || "TÜRKİYE EKONOMİ'DE NERDEN NEREYE GELDİ?"
https://www.youtube.com/watch?v=xn1FC1vsnH8

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-04-28 17:00:18 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

DOĞU PERİNÇEK'E 100.000 İMZA SEFERBERLİĞİ ! ÜCRETSİZ ULAŞIM VARDIR !
https://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/cumhurbaskani-perincek

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-04-28 16:58:42 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

DOĞU PERİNÇEK'E 100.000 İMZA SEFERBERLİĞİ ! ÜCRETSİZ ULAŞIM VARDIR !
https://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/cumhurbaskani-perincek

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DEVLET BAHÇELİ ALÇAĞININ AĞZINA SIÇİM ! 2018-04-28 16:55:56 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

buyur nine bişi mi şaapacaktın ? hülooooo....?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Diyen Vatan partiliye 2018-04-28 11:09:14 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

bak sen devlet bahceliye hic sozun yok cok memnun gibisin ???

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
HULUSI BEY ABDULLAH GUL BEY LE NE KONUSTU 2018-04-28 11:08:02 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

Yarkadaş: 28 AKP'li Mv.Saadet Partisi'ne Geçecek.
https://www.youtube.com/watch?v=CJDpAbogai0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-04-28 01:40:23 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

DOĞU PERİNÇEK'E 100.000 İMZA SEFERBERLİĞİ ! ÜCRETSİZ ULAŞIM VARDIR !
https://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/cumhurbaskani-perincek

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-04-27 23:56:34 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

DOĞU PERİNÇEK'E 100.000 İMZA SEFERBERLİĞİ ! ÜCRETSİZ ULAŞIM VARDIR !
https://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/cumhurbaskani-perincek

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
meral hanım dikkat 2018-04-27 19:20:49 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

Kılıçdroğlu size çekil diyorya çekilmezseniz size bişe yapmaya kalkar. en azından hakaret eder. siz çekilin kuzu kuzu onun seviyesine inmeyin. delidir ne yapsa yeridir.. yok yok KIZ ŞAKA YAPTIM BAK . SAKIN ÇEKİLME. meral hanım sende kılıçdaroğluna deki tamam ben çekileyim sen aday ol. bak o zaman sana yalvaracak aman meral aday ol diye. kemo bu işte!

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Kötü söz sahibine aittir* *** evet 2018-04-27 18:13:52 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

evet cevap soru hadi söyleyin bakalım hepsi sen 16 saat önce @Unal
Kötü söz sahibine aittir*****************tabiki kötü söz sahibinindir.ben farklı bişe demiyorumki. şerefsiz şerefsizdir. . lafının sözünün arkasında dur şerefsizlik etme. sonra kendisi demedimi ERDOĞANA DÜELLODAN KAÇAN ŞEREFSİZDİR. işte Erdoğan seçim düellosu. sizin korkk kaçıyor.buda kendikendisine şerefsiz diyor. ben demiyorum yahu.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
evet 2018-04-27 18:09:44 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

ŞEEE REF siiiiz :-))))))))))))))))))))))).

kim olduğunu biliyorsunuz dğilmi?
:-))))))))))))))))))))) evet evett

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
chp li 2018-04-27 18:08:41 @UYYY BABO... NE MENEM MENEMEN SİYONİZM MİŞ AQ !

utanmaz herif. kendi milletvekillerini sattı. yetmedi birde başkasına meral hanıma karışıyor. yahu sen bi kere kendine hakim olamıyorsunki.. sahip olduğun değerleri yerlerse serdin.

Beğenmedim! (4)
Avatar
ORHAN 2018-04-24 15:45:23

SAYIN KILIÇTAROĞLU ABDULLAH BEYİN TEAYİP BEYDEN NE FARKI VAR BEN MİLLİ BAYRAMLARDA ATAMIN HUZURDAN BENİ TEMSİL EDECEK BİR BAŞKAN GÖRMEK İSTİORUM SİZLERDE İSTEMİYORMUSUNUZ O YUZDEN NİÇİN İSRAR EDİYORSUNUZ ABDULLAH GÜL İÇİN ANLAMIYORUM

Misafir Avatar
DEDE 2018-04-27 18:18:36 @ORHAN

BİZ BUNA SİYONİZM DİYORUZ ! ORHAN BEYCİĞİM ! İPLERİ BAŞKA İNSANLARIN ELİNDE OLANLAR BÖYLE DAVRANIR ! KUKLA VE KUKLACI HİKAYESİ ! KUKLACI = KÜRESEL SİYONİZM OLUYOR ! SAYGILAR , EFENDİM !

Beğenmedim! (0)
Avatar
ismail 2018-04-24 13:55:18

abdullah güle asla oy vermeyiz sakın ha

Avatar
Unal 2018-04-24 13:47:08

BIRDE KILICDAROGLU BIRSEY YAPAMIYOR BOYLE MUHALEFETE CAN KURBAN DIYORLARDI DEMEKKI KILICDAROGLU GERCEKTEN POLITIKACI VE AKILLI ADAMMIS BIRILERI IYI PARTIYI DEVRE DISI BIRAKIP TEK ADAMCILIGA OYNAYACAKKEN CHP BU OYUNU BOZDU YANI TEZGAH DAGILDI NE YAPILACAGIDA BILINMIYOR TURKIYENIN URETKEN POLITIKACILARA IHTIYACI VAR SURIYELI ARAPLARA DEGIL TABIKI SURIYELI KARDESLERINI SEVENLERDE VARDIR PEKI NERDE BU SURIYELI KARDESLERINI SEVENLER HİÇ GOREMIYORUZ SURIYELILERE EVLERINI ACANLARI AMA BENIM EMEKLI MAASIMDAN KESINTI ILE SURIYELI AGIRLAMAYA GELINCE AGA COK ARTIK KIM GERCEK KIM ROL YAPIYOR HERKES BILIYOR ARTIK GEMI BATTI DENIZ BITTI

Misafir Avatar
. 2018-04-27 02:06:51 @Unal

Kızılderili Şefin Amerikan Başkanına Yazdığı Meşhur Mektup
https://www.youtube.com/watch?v=sVr-Q4Yzuno

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Saygı ; 2018-04-27 01:55:31 @Unal

Diğerlerine saygılı olun, onların inançlarına ve kendinize saygı duyun.
Eğer saygı göstermezseniz, Saygı da bekleyemezsiniz.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
evet cevap soru hadi söyleyin bakalım hepsi sen 2018-04-27 01:51:52 @Unal

Kötü söz sahibine aittir

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
hadi söyleyin bakalım nikli 2018-04-27 01:50:12 @Unal

kişi kendinden bilir işi demi ???

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP & IYI Parti kazanir 2018-04-27 01:48:32 @Unal

akp bay bay

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
hadi söyleyin bakalım 2018-04-25 12:21:00 @Unal

ORTALARDA BİR ŞEREFİZ DOLAŞIYOR KİM O? ip ucu veriyorum. ERDOĞAN I SEÇİME DÜELLOYA ÇAĞIRIP SONRA KAÇAN.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
evet 2018-04-25 09:31:37 @Unal

şerefsiz

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
cevap 2018-04-25 09:31:06 @Unal

şeref ve şerefsiz deyince aklıma kılıçdaroğlunun seçimden kaçması geliyor. :-))

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
soru 2018-04-25 09:30:27 @Unal

ŞEREFSİZ deyince aklınıza ne geliyor?

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
soru 2018-04-25 09:30:04 @Unal

ŞEREF deyince aklınıza ne geliyor?

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
tiyatro 2018-04-25 09:28:26 @Unal

Kemo çekil, meral çekilmem.
meral sen aday ol , kemo olmam.
3. kişi sesleniyor ya siz be mok yersiniz len manyaklar.?

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
(yahudi lobisi) ankara 2018-04-25 09:26:19 @Unal

kemo ve meral e sesleniyor bakın:----şşşşşt leeeennnn KAVGA ETMEYİN İKİNİZİDE KAPININ ÖNÜNE KOYARIM ŞİMDİ.( yahudi lobisi.)

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
koç 2018-04-25 09:16:19 @Unal

chp hdp iyi parti yahudi hiristiyan ne kadar varsa birleşin. milli ve yerli Türk vatanseverler hepinize galip gelecek ALLah ın izniyle

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
izmir 2018-04-24 18:49:03 @Unal

Kılıçdaroğlu topunuz gelin. ABD nin Türkiyedeki siyasi işçilerini alın , yahudi babalarınızı , haçlı abilerinizi alın gelin. bu yüce halk sizin boynunuzu bükük koyup def edecek. bu yüce halk bu şehid kanlarıyla sulanmış vatanı siz düşman işbirlikçilerine bırakmaz.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
elaziz 2018-04-24 18:45:22 @Unal

Kılıçdaroğlu mecliste bayan milletvekilerine sözlü tacizde bulundu. yasalar bişe yapmıyomu bu suça*
adam resmen suç işledi. dahada kötüsü toplumun ahlakını bozdu. bir çok insan kılıçdaroğlunun o kabadayı hakaret tavırlarını örnek alıyor. bu adam resmen HASTA .. en büyük doktor yüce türk milleti. bu hasta adamı hava değişimine abd ye göndermeli.

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
ankara 2018-04-24 18:43:17 @Unal

ABD acayıp akıllı. borularını kimin iyi öttüreceğini iyi biliyorlar. tam adamını buluyorlar. Kılıçdaroğlu iyi bir ABD borusu öttürendir. etrafıda dolu yardımcıları...

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
dostca 2018-04-24 18:41:56 @Unal

Yüce Türk halkıda kılıçdaroğlu sana sesleniyor. çekil çek git chp nin başından. çek git Türkiyeye zarar vermekten.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
e 2018-04-24 18:35:11 @Unal

sen oyle san siz bu kafa ile daha cok secım kaybedersınız unal kardes

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
kemooo,ŞEREF ne oldu? 2018-04-24 16:35:50 @Unal

Hodri meydan, gel karşıma, hangi meydanı istersen orau-ya gelmeyen şerefsizdir. ne oldu kemo?
seçim meydanına Erdoğan çağırdı. kaçmasana. delikanlıca çokıp adaım desene?
şerefsizlik olmuyormu kaçmak?

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
eyyy CHP 2018-04-24 14:46:03 @Unal

Abdullah Gül Cumhurbaşkaniyken AKP nin Çankaya noteri gibi davranmadimi ???

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ilginc 2018-04-24 14:34:18 @Unal

https://odatv.com/gul-aday-olursa-yskya-iptal-icin-gidecegim-24041843.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
eyy kilicdaroglu 2018-04-24 14:13:47 @Unal

yerli ve milli politikalarina lutfen devam et ya sen aday ol veya Muharrem Ince veya Meral Aksener Abdullah Gul un Tayyip Bey e karsi hic kazanma sansi yok Abdullah Bey sesini ne zaman Akp ye karsi cikardi ???

Beğenmedim! (0)
Avatar
Remzi 2018-04-24 13:57:11

Bay Kemal Kilicdaroglu, senin bir beklentin yoksa Atatürk ve Cumhuriyet cocuklari bizlerin büyük beklentilerimiz var. Türkiye'de lütfen ikinci bir Ekmeleddin ihsanoglu yasatmayin. Ya kendin adayligini veya halkin isteklerine kulak ver. ARTIK YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!

Misafir Avatar
vatandaş 2018-04-25 10:33:26 @Remzi

boşuna ümitlenmeyin RTE nin karşısına çıkamaz ya abdullah gül ü ya merali sunacaktır size çatı adayı.kılıçdaroğlu dimyada prınce giderken evdeki bulgurdanmı olsun

Beğenmedim! (0)
Avatar
yobaz kafir 2018-04-24 14:07:10

gül akp yi iktidar tayyipi de başkan yaptırtır. sakın ha gül olamaz asla. truva atıdır o hayır cıların kalesine

Avatar
Tarik 2018-04-24 14:07:31

Sayet CHP Abdullah Gül konusunda dayatirsa % 10 baraj alti kalma ihtimali cok yüksek ve artik kimse TIPIS TIPIS sandiga gitmeyecektir. Kaybetmeye aliskin Kilicdaroglu pesinen söyliyeyim simdiden kaybetti. NOKTA!

Misafir Avatar
aynen 2018-04-24 14:15:24 @Tarik

chp abdullah gul u aday gosterirse bu chp nin intihari olur

Beğenmedim! (0)
Avatar
Meral Akşener 2018-04-24 14:11:46

kesinlikle cekilme adayliginda israr et chatham house odullu adaya oy vermeyiz