banner87

Muharrem İnce: Sorunları 3B ile çözeceğiz

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce dünkü Edirne mitinginden sonra bugün de Hakkari'de halkla buluştu.  İnce dünkü Edirne mitinginde sosyal medyayı sallayan TAMAM'a göndermede bulunarak, 'Edirne'den, Hakkari'ye TAMAM inşallah, yarın da Hakkari'deyiz' demişti...

Muharrem İnce: Sorunları 3B ile çözeceğiz

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce dünkü Edirne mitinginden sonra bugün de Hakkari'de halkla buluştu.  İnce dünkü Edirne mitinginde sosyal medyayı sallayan TAMAM'a göndermede bulunarak, 'Edirne'den, Hakkari'ye TAMAM inşallah, yarın da Hakkari'deyiz' demişti...

10 Mayıs 2018 Perşembe 15:13
Muharrem İnce: Sorunları 3B ile çözeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin seçim kampanyasına Hakkari mitingi ile devam ediyor. Dün Edirne’de miting düzenleyen İnce bugün de Hakkari’de coşkulu bir kalabalığa hitap etti.. İzmir marşı ile sahneye çıkan İnce, mitinge kalabalığa 8 köşeli kasket atarak başladı. İnce, “Bizde ayrı gayrı yok sağa bir şapka verirsek sola da bir şapka” dedi. İnce'nin konuşmasından sonra da İzmir Marşı çalındı.

Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları şu şekilde:

Bizde ayrı gayrı yok. Dün Edirne'deydim. Bugün Hakkari'de. Türkiye haritasını gözünün önüne getir. Bir kardeşlik köprüsü kurmak için Hakkari'deyim.

Köprü yapmak kolay iş, huzuru bulmak zor iş huzuru. Türkiye'nin normalleşmeye, barışa, kardeşliğe, demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye'nin özgürlüğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz. Hiç kimseyi dışlamadan, elinin tersiyle itmeden, herkesi severek.

"EMEKLİLİK GÜNLERİ GELMİŞ BİRİNİ YUHALAMAYIN"

Temel Karamollaoğlu'na gittim, dedim başarılar diliyorum. Akşener'e gittim, ona da başarılar diledim. Dün hapishanede Sayın Demirtaş'a gittim. Dedim ki, "Selahattin Başkan, sana da başarılar diliyorum" dedim. Akşam Sayın Erdoğan'a gittim. (Yuh sesleri üzerine...) Emeklilik günleri gelmiş birini yuhalamayın, güzel gönderin, yuh yapmayın.  Dedim ki yarın Hakkari'ye gideceğim, bütün rakiplerim, bütün adaylar Hakkarililere bizden de selam söyle dediler. Onların selamlarını iletiyorum.

Şimdi bakınız, ne yapmamız lazım. Beni çok iyi dinlemenizi istiyorum. Bu Doğu, Güneydoğu insanının bizim bölgelere göre farklı bir özelliği var. Taziyeleri çok önemsiyorsunuz siz, bir şey daha fark ettim biliyor musunuz. El salladığımda karşılık vermeyen kimse olmadı, herkes el salladı.

ERDOĞAN'A TÜRK BAYRAĞI CEVABI

Bana sorduğu bir soruyu açıklamam lazım. Bana dedi ki kinayeli bir şekilde. Hakkari'ye gittiğinde orada Türk bayrağı olacak mı dedi. Ben de dedim ki, tabii olacak. Kameralar göstersin de, Sayın Erdoğan görsün biraz. Tek olan şeyler bir grubun olamaz, hepimizin olur. Bayrak tektir, Türk'!ün, Kürdün, Alevi'nin hepsinindir bayrak. Cumhurbaşkanı tektir, CHP'nin, HDP'nin olmaz. 81 milyonun cumhurbaşkanı olur.

Açık yüreklilikle diyeceğiz Kürt sorunu. Bu bir siyasal, ekonomik, kültürel, eksik demokrasi sorunudur. Ama Kürt sorunu asıl bir şeydir, ahlak sorunudur. Politikacı Diyarbakır'a, Hakkari'ye gelir, güzel laflar eder. Kürtlerin hoşuna gidecek. Başka yere bir gider, unutur, bambaşka bir adam olmuş. Ben size söz veriyorum. Burada yaptığım konuşmayı Rize'de yapacağım. Ne ben sizi kandıracağım, ne de FETÖ beni kandıracak. Yapamayacağımızı söylemeyeceğiz, bazen siz kızacaksınız bana bazen Kocaeliler bazen Edirneliler bazen Diyarbakırlılar. Biz doğruyu bulacağız, 81 milyon kendisine "Biz beraber mi yaşayacağız, ayrı ayrı mı yaşayacağız" sorusunu soracak.

"3B İLE SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ"

Bu sorunları 3 B ile çözeceğiz. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz.

Gönüllerde, yüreklerde, sokaklarda, meydanlarda barışacağız. Ekonomimiz büyüyecek. Ekonomimiz geliştikçe, mahkemelerimiz bağımsız oldukça dış yatırımcı, yabancı sermaye gelecek. Türkiye uygar bir ülke, orada hukukun üstünlüğü vardır. Buna inanacak, ekonomimiz büyüyecek. Ekonomimiz büyüyünce gelirimiz artacak; bunu da hakkaniyetli biçimde bölüşeceğiz. Hakkari da bundan payını alacak. Hakkari'de liseye giden Berfin kızımız, Siyasal Bilgiler Üniversitesi'ne gidip Yalova'ya vali olmanın hayalini kuracak.

"İSTER SOKAKTA TAK İSTER DEVLETTE TAK"

CHP gelirse sizin başörtünüzü çıkarır diyorlar. Size söz veriyorum. İster sokakta, ister devlette tak. Nerede takmak istersen tak. Bu konu geri dönmemek üzere kapanmıştır.

İnsanlara niye böyle söylüyorlar biliyor musunuz? Saran korkunun adı, İnce hastalık korkusu. Buradan çıkışı yok, bunu çok net görüyor bunlar da. İlk yıllarında Sayın Erdoğan 'çıraklık' dönemim diyordu, sonra dedi 'kalfalık', sonra dedi 'ustalık'. Şimdi hep birlikte onun emeklilik dönemini hazırlayacağız. Ama merak etmesin, o da evrensel kuralların işlediği gerçek bir hukuk devleti olan Türkiye'de o da özgür yaşayacak, o da rahat yaşayacak, merak etmeyin.

MUHARREM İNCE MAL BEYANINI AÇIKLADI

(Eşine seslenerek)Ülkü Hanım mal beyanımı verir misin? Geçen gün bana 'gariban' dedi. Ben Sayın Erdoğan'dan 5 ay fazla milletvekilliği yaptım. Benim kıdemim 5 ay fazla. Başbakan'la milletvekilinin maaşı 3 aşağı 5 yukarı aynı. 16 yıldır milletvekiliyiz. Bir tane çocuğum var, eşim öğretmen, evim kira değil, babamızdan birkaç mülk kaldı. Ben şimdi Türkiye'nin en ucundan Muharrem İnce'nin mal beyanını paylaşıyorum. YSK'ya verdik ama gizli verdik. Hakim bilecek de Hakkari'deki esnaf kardeşim niye bilmesin. 

"SİZ ZENGİNLEŞMEDEN BEN ZENGİNLEŞMEYECEĞİM"

5 yıl sonra bir daha dağıtacağım. Neyim artmış, neyim azalmış... Siz zenginleşmeden, ben zenginleşmeyeceğim. Önce siz zenginleşeceksiniz, sonra ben zenginleşeceğim. Sıradan bir kamyon şoförünün oğlunu bu aziz millet 16 yıldır milletvekili yaptı. Sekreter, danışman, koruma, diplomatik pasaport verdi. Verdi de verdi bu fakir millet. Ben de gönlümü vermek istiyorum. İstiyorum ki, 5 yıl cumhurbaşkanlığı yapıp, bu milleti barıştırıp, sorunlarını çözüp; 5 yıl sonra emekli olup torunlarıyla Sümbül Dağı'na bakarak emekli bir cumhurbaşkanı olup demli çay içmek istiyorum. Sizden bir avuç pirinç istiyorum, size bi kazan pilav yapacağım bununla.

"TUTUKLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAZ"

Şimdi bir yarış var değil mi, yarış. Burada bir yarış var değil mi. Bir güreş var değil mi. Güreşte birinin elini bağayarak güreş olur mu? Elini serbest bırakacaksın. 

Temel Bey bir yerde, Meral Hanım bir yerde, Selahattin Bey bir yerde, Erdoğan bir yerde, Muharrem ince bir yerde gezecek. Yarış böyle olur, hakkaniyet böyle olur. Bunu Edirne'de de, Hakkari'de de, Rize'de de söylerim. Erdoğan tutuklu olursa, cumhurbaşkanı adayı olursa; onun da yarışa adil, eşit koşullarda girmesini isterim. Bu taraf tutma değil, demokrasi, adalet, vicdandır. Bunu başaracağız. Senin, benim iyim olmaz. Adalet yoksa, hukuk yoksa hiçbir şey yoktur. Bunu gerçekleştirmeye hazır mısınız?

(Kalabalığın sağ yanından ses çıkmamasının ardından) Bu sağcılar hep böyle zaten, ses çıkmıyor. Türkiye'yi yine solcular kurtaracak.

Benim derdim Türkiye, beraber, mutlu, özgür yaşamak. Bunu başaracağız. 15 yaşında Yalovalı bir çocuk olarak beni etkileyen Diyarbakırlı Ahmed Arif'in dediği gibi, "Haberin var mı taş duvar... Demir kapı, kör pencere // Yastığım, ranzam, zincirim // Uğrunda ölümlere gidip geldiğim // Zulamdaki mahzun resim. // Görüşmecim yeşil soğan göndermiş // Karanfil kokuyor cigaram // Dağlarına bahar gelmiş memleketimin.." // Derdim bu // Hep birlikte memleketimizin dağlarına bahar getireceğiz // İnsanlarımızın yüzleri gülecek, gençlerimize iş bulacağız, memurlarımız sürünmeyecek, belediyeden işçilerimiz çıkarılmayacak..."

"BİR YİĞİT MEMLEKETİ KURTARIR"

Muharrem İnce "Son kez bir şey istiyorum. Bir çivi bir nalı kurtarır bir nal bir atı kurtarır bir at bir yiğidi kurtarır bir yiğit memleketi kurtarır. Helal olsun Hakkari sana. Elinize yüreğinize sağlık." diyerek konuşmasını bitirdi.

Hakkari'de ilk olarak CHP PM Üyesi Yıldırım Kaya konuştu. 

'SİZİN SEÇTİKLERİNİZ CEZAEVİNDEYSE BU BİZİM AYIBIMIZ'

Kaya, “Selahattin Demirtaş cezaevinde. Belediye başkanları, milĺetvekilleri cezaevindeyse bu bizim günahımız, bizim ayıbımız. Sizin seçtikleriniz değil, devletin atadıkları sizi yönetiyorsa bu bizim ayıbımızdır. Size söz veriyoruz. 25 Haziran’da sizin seçtikleriniz size hitap edecek” dedi.

İnce'nin Hakkari mitingine Abdüllatif Şener de katıldı. Şener miting alanına İnce'yle birlikte geldi.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 10.05.2018 16:41
Anahtar Kelimeler:
HakkariMuharrem İnceCHP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Millet İttifakı 2018-05-10 15:22:00

kazanacak

Misafir Avatar
bekle gör TAMAM 2018-05-11 10:32:53 @Millet İttifakı

chp iyi paeti hdp gelecek Demirtaş özgü olacak.. Cezaevindeki tüm belediye başkanları serbest kalacak.. Fetö numarası ile hpise atılanlar serbes kalacak. o günleri bekleyin.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DEVAM 2018-05-11 10:28:53 @Millet İttifakı

şapkaya kim oy verir görelimmi?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ülkem 2018-05-11 09:25:47 @Millet İttifakı

HUZUR İSLAMDA

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bn buyum 2018-05-11 09:25:29 @Millet İttifakı

Ben oyumu Allah rızası için ülkeme halkıma islama faydalı olana hizmet edene vereceğim. kim ne derse desin benim aklım var. oyumu vereceğim yeri bilirim.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
efendim 2018-05-11 08:31:38 @Millet İttifakı

Bakarmısınız İNCENİN efendisine. , her parti liderine ismiyle hitam ediyor, cumhurbaşkanının karşısına kravatsız çıkıyor. TERÖR SUÇLUSU SELAHATTİN DEMİRTAŞA " SAYIN SELAHATTİN BEY " DİYOR. yuuuuuuh yani.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP hangi yuzle oy istiyor 2018-05-10 18:33:19 @Millet İttifakı

Geçmediğin köprüye, inmediğin havalimanına para ödeyeceksin. Ülkemizin tüm stratejik tesisleri, enerji, iletişim sektörleri, petro kimya, şeker fabrikaları , verimli araziler yabancıya satıldı. Bu satışdan kazanilan para 70 milyar dolar. eti samani bile ithal ediyoruz 2016 yılı sonu itibariyle Devletin borcu 438 milyar dolar

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TAMAM 2018-05-10 18:25:45 @Millet İttifakı

İnce beye tavsiyem.kafa iyi galiba .elaziz AYRINTI YA BAKARMISINIZ? nikli troller Tek Nikte kalsaydiniz ya hahaha
bosuna yirtinmayin Milli ittifaki kazanacak

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
trolle bak kiliktan kiliga girmis vah vahh 2018-05-10 18:24:09 @Millet İttifakı

İnce beye tavsiyem.kafa iyi galiba .elaziz AYRINTI YA BAKARMISINIZ?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
İnce beye tavsiyem. 2018-05-10 18:17:16 @Millet İttifakı

İnce bey kafayı çekince konuşursun, bağırırsın anlatırsın ama o kafayla asla devlet idare edilmez. sen en iyisi evinde kafayı çek hatta en iyisi çekmeyi bırak daha çok itibar kazanırsın.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
kafa iyi galiba. 2018-05-10 18:15:59 @Millet İttifakı

Muharrem İNİCİ bak bir trene bindirdi seni kılçdaroğlu unutma çok yakında bir durakta ineceksin. yapa yalnız kalacaksın. etme tutma haktan ayrıla. kendini terörist sevicilerinin kuklası etme. bak seçimde alacağın oyu sana söyleyeyimmi? yüzde 14 . kendini başkan ilan etmiş gibisin ne iş?
kafa iyimi yoksa ?

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
elaziz 2018-05-10 18:04:43 @Millet İttifakı

Ne oldu CHP liler KILIÇDAROĞLUNU çöpemi attınız. artık GIK ı çıkmıyor. İNCE deyip duruyorsunuz. yoksa Kılıçdaroğlu siyasi çöplüğü boyladımı?
boylasın tabi zaten chp li olamazdı . değildide

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
AYRINTI YA BAKARMISINIZ? 2018-05-10 18:03:09 @Millet İttifakı

Temel Karamollaoğlu'na gittim, dedim başarılar diliyorum. Akşener'e gittim, ona da başarılar diledim. Dün hapishanede Sayın Demirtaş'a gittim. Dedim ki, "Selahattin Başkan, sana da başarılar diliyorum" dedim. Akşam Sayın Erdoğan'a gittim. (Yuh sesleri üzerine...) Emeklilik günleri gelmiş birini yuhalamayın, güzel gönderin, ************ TEMEL K M OĞLUNA GİTTİM, AKşenere gittim diyor SELOYA birde sayın ekliyor. DİKKAT ETTİNİZMİ?
bu adam mı Türkiyeyi yönetmek istiyor?
İnce mi?
vah vaaah. PKK bayram terörün bayramı olur o zamanlar desene. LLAH KORUSUN .

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
INCE BEY Cok Yaşa 2018-05-10 16:22:28 @Millet İttifakı

Bir çivi bir nalı,bir nal bir tırnağı,bir tırnak bir ayağı,bir ayak bir atı,bir at bir kumandanı,bir kumandan bir vatanı KURTARIR

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ŞİİR OKUDUĞU İÇİN DEGİL BÖLÜCÜLÜKTEN YATTI 2018-05-10 16:17:11 @Millet İttifakı

https://www.youtube.com/watch?v=_qFVLoqyXuA

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CUMHURBASKANI ADAYLARI AILELERI VE YAKIN 2018-05-10 16:12:36 @Millet İttifakı

AKRABALARI MAL BEYANINDA BULUNSUN AYRICA UNIVERSITE DIPLOMALARINI MILLETE SUNSUNLAR

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TAMAM TAMAM CHP DEVAM DEVAM 2018-05-10 16:11:19 @Millet İttifakı

AKP SATA SATA SICAK PARAYLA EKONOMIYI 16 SENEDE BU HALE GETIRDI AKP SECMENI MADEM EKONOMIDE DIS GUCLERI SORUMLU TUTUYOR PEKI NEDEN SU SORUYU KENDINE SORMUYOR NEDEN SATILAN FABRIKALARIMIZIN COGU ISRAIL AMERIKAN BAYRAKLI SAMANI ETI GUBREYI ETI COGU GIDAYI ITHAL EDIYORUZ CIFTCI MUTSUZ ISCI MUTSUZ MEMUR MUTSUZ MILLET BORC BATAGINDA HALA SORUMLU DIS GUCLER MI ??AKP 1TANE FABRIKA KURDUMU ????2001 EKONOMI KRIZINI KOLAY ATLATTIK DEVLETE AIT FABRIKALAR BANKALAR VARDI KURUMLAR VARDI AKP COGUNU SATTI ELDE AVUCTA AZ BIRSEY KALDI SIMDIKI EKONOMI KRIZ GERCEKTEN DAHA KOTU AKP KOPRU YAPTI HASTANE YAPTI AMA HEPSI BORC DOLAR BAZINDA HAZINE GARANTILI BORC KOPRUYU KULLANANDA KULLANMAYANDA ODUYCEK

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TAMAM TAMAM 2018-05-10 16:09:26 @Millet İttifakı

Dünyada her şeyin bir sonu olduğu gibi Ak Parti iktidarının da sonu
Milli ittifaki Gümbür Gümbür geliyor

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
EASY easy 2018-05-10 16:05:31 @Millet İttifakı

TAMAM tamam

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
troller bosuna yirtinmayin 2018-05-10 16:04:04 @Millet İttifakı

NO SIKINTI TAMAM TAMAM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ERTY 2018-05-10 15:27:17 @Millet İttifakı

üçün birini kazanacaksınız

Beğenmedim! (16)
Avatar
Mehmet 2018-05-10 15:59:10

Türkiye, de toplumu kim birleştirirse kazanır. Alevilere , Kürtlere, lazlara, Sünnilere, Hiristiyanlara aynı hakları ver ve kazan. Hepimiz insanız

Avatar
MILLET YAGMURUN ALTINDA BILE 2018-05-10 15:26:30

SABIRLA INCE BEY BEKLIYOR

Avatar
deniz 2018-05-10 15:40:30

kurtlerin hepsi pkk mı. gerizekalılıkta bir yere kadar. sırf karalamaaa. siz giderken geçmişte pkk değildide muharrem giderkenmi pkk oldu.

Avatar
TAMAM 2018-05-10 15:22:26

dir da ince geliyor

Avatar
52 2018-05-10 16:04:23

erty cevap ulan halamı bölücülük peşindesin sen yarum yapıcaksan eleştiri yapacaksan iktidarda olana yap adi 16 senedir ülkeyi batağa götüreni görmesin kalkımış dürüst insanlara çamur atarsın ülkeye zarar vereni eleştirmez ama ülkeye iyi hizmet edeni çamurlamaya kalkarsın ne ooo sendemi mamalanıyorsun iktidardan yoksa aklınmı gıt edepsiz bölücü

Misafir Avatar
1225 2018-05-10 16:11:37 @52

OLUM BEN Mİ BÖLÜCÜYÜM KONUSMA YAPAN MUHARREM Mİ SELOYU SALACAK DİYOR SEN KIMSIN LENNN MAYMUN

Beğenmedim! (5)
Avatar
52 2018-05-10 16:20:44

eyyy maymun diyen asalak dikat ette maymun dediklerin seni öpmesin zırtapos

Misafir Avatar
52 2018-05-11 09:30:55 @52

seni maymun seni gelde öp bakalım .. zihniyetsiz

Beğenmedim! (0)
Avatar
ERTUĞRUL 2018-05-10 15:41:51

Selahattin Demirtaş cezaevinde. Belediye başkanları, milĺetvekilleri cezaevindeyse bu bizim günahımız, bizim ayıbımız. Sizin seçtikleriniz değil, devletin atadıkları sizi yönetiyorsa bu bizim ayıbımızdır. Size söz veriyoruz. 25 Haziranda sizin seçtikleriniz size hitap edecek” diyen maymuna soruyorum namussuz senin cocugunu örgüte kaldırsalar devlet düşmanı yapsaydılar bunları net soylermiydin ... senin evının önünde bomba patlamıyor maymun.... ben yüksekova cumhuriyetinde oturyorum ama sizin kadar vatan haini görmedim biz böyle mutluyuz selonda belediye başkanlarında canı cehenneme pislikler