KPSS Ön Lisans soruları ve cevapları yayınlandı

KPSS Ön Lisans soruları ve cevapları yayınlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda hafta sonu gerçekleştirilen KPSS ön lisans sorularının ve cevaplarının yayımlandığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlanarak 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans sınavının sorularının ve cevaplarının erişime açıldığı belirtildi.

Bu duyuruda soru ve cevapların yüzde 10'unun erişime açıldığı vurgulandı.

25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 26 Ekim 2020 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

2020-KPSS Ön Lisans Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin :

https://www.osym.gov.tr/TR,20642/2020-kpss-on-lisans-temel-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtari---10.html