Acıbadem Sigorta, İngiliz Bupa'ya satıldı

Acıbadem Sigorta, İngiliz Bupa'ya satıldı

Türkiye'nin ikinci büyük sigorta şirketi Acıbadem Sigorta, İngiliz sigorta devi Bupa'ya satıldı. Acıbadem Sigorta'nın 500'ün üzerinde çalışanı bulunurken, şirket 600 bin kişiye hizmet veriyor. 1974 yılında kurulan İngiltere merkezli Bupa ise, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden biri konumunda.

Bupa Uluslararası Piyasalar CEO'su Simeon Preston şunları söyledi: 

"Bu anlaşmayı imzalamaktan dolayı mutluyuz. Acıbadem'in etkileyici büyümesi, birinci sınıf yönetim ekibi ve tüketici odağı bu pazara giriş için harika bir seçim yaptığımızın göstergesi. Uzun yıllardır Türkiye piyasasını izliyoruz ve büyüme için olağanüstü fırsatlar sunduğuna inanıyoruz. Bu satın almayı uzun vadeli stratejik yatırımımız olarak görüyoruz. Bupa ve Acıbadem Sigorta müşterilerine öncelik verme konusunda ortak bir adanmışlığı paylaşıyor. Acıbadem Sigorta'yı Bupa ailesine katmak için sabırsızlanıyoruz"

Acıbadem Sigorta'nın Genel Müdürü Gökhan Gürcan "Bupa ailesinin bir parçası olmak için sabırsızlanıyoruz. Hep birlikte müşterilerimizin daha uzun, daha sağlıklı, daha mutlu yaşamlarına yardım etmek gibi ortak bir noktada buluşuyoruz. Bupa'nın daha önce de satın aldığı işleri kalkındırma ve büyütme gibi bir geçmişi var. Son 26 yılda elde ettiklerimizin üzerine daha büyük başarılar ekleme konusunda katkı sağlayacak kaynakları da var. Hep birlikte Türk sigorta pazarının kalkınmasına katkı sağlayacağız." dedi. 

MALEZYALI yatırım şirketi Khazanah, Temmuz 2013'de Acıbadem Sigorta’nın yüzde 90’ını Abraaj Group ve Aydınlar ailesinden 250 milyon dolara almıştı.