Atilla Yeşilada'dan bomba dolar uyarısı: Geliyor gelmekte olan!

Atilla Yeşilada'dan bomba dolar uyarısı: Geliyor gelmekte olan!

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada'da, çok kritik dolar uyarısı yaptı. Yeşilada, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın, dolar borcu yüksek olan ülkeleri uyarmasını değerlendirdi.

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada dolar uyarısında bulundu.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, dolar borcu yüksek olan ülkeleri uyardı ve vadelerini şimdi uzatmaya çalışmaya çağırmıştı. Georgieva, 2022’nin “bir engel parkurunda gezinmek” gibi olacağını öngördü.

Geçtiğimiz cuma günü Dünya Ekonomik Forumu’nda Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda ile birlikte düzenlenen sanal panelde yaptığı konuşmada, “Dolar cinsinden borcu yüksek olan ülkelere mesajımız ‘hemen harekete geçmektir’ dedi. “Eğer vadeleri uzatabiliyorsanız, lütfen yapın. Döviz uyuşmazlıklarınız varsa, şimdi bunları ele alma zamanıdır.” dedi. 

ATİLLA YEŞİLADA'DAN DOLAR KURU UYARISI

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin uyarıda bulunan ve "Geliyor gelmekte olan!" diyen Ekonomist Atilla Yeşilada, "Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada sosyal medya hesabından "Alo, Brezilya, Türkiye, Güney Afrika, Polonya, Nijerya. Son pişmanlık fayda etmez!!! Geliyor gelmekte olan!!!" değerlendirmesinde bulundu.