Başkan 'Herkes görecek' demişti: Bakanlığın önüne yürüyecekler!

Başkan 'Herkes görecek' demişti: Bakanlığın önüne yürüyecekler!

Memur-Sen bugün 15:00'de iş bırakacak, 17:00'de çalışma bakanlığı önünde eylem yapacak.

AKP hükümeti sendikaların tepkisi üzerine, 2020 için yüzde 3.5+3, 2021 için de yüzde 3+2.5 olan ilk teklifini, yüzde 4+4 ve yüzde 3+3 olarak değiştirdi. Ancak sendikalar bu zammın enflasyon karşısında bir anlamı olmadığını belirtti. 

MEMUR-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın dün bir açıklama yaparak, "Başkanlar Kurulumuz sunulan teklifi yeni bir teklif sunulması yönüyle olumlu bulmakta; fakat yeterli zam oranlarını içermemesi nedeniyle de müzakereye uygun görmemektedir. Hükümet tarafından dün gece sunulan teklif için atılan adımı yetersiz gördüğümüzü hatırlatarak yeni ve daha büyük bir adım atılarak uzlaşmayı sağlayacak karşılıklı pazarlık sürecinin başlamasına imkan veren yeni bir maaş zammı teklifini en geç bugün sunmalarını istiyoruz" dedi.

Beklenen teklif gelmedi. Başkan Ali Yalçın 03:00 sularında dikkat çeken bir tweet attı. Yalçın, "———-Son 24 Saat———- •Başkanlar Kurulu •Genişletilmiş Başkanlar Kurulu •Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı olmak üzere 3 yetki organı İle 8 saat süren istişare sürecimiz tamamlandı. Kararlarımızı herkes görecek..." dedi.

Başkan 'Herkes görecek' demişti: Bakanlığın önüne yürüyecekler!

Bu açıklamanın ardından Memur-Sen'den bugün ilk adım geldi. Fox Haber muhabirinin aktardığına göre Memur-Sen bugün 15:00'de iş bırakacak, 17:00'de çalışma bakanlığı önünde eylem yapacak.