Dolar uzmanı... Ekonomist Selçuk Geçer'den kritik açıklama!

Dolar uzmanı... Ekonomist Selçuk Geçer'den kritik açıklama!

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer konut fiyatlarına ilişkin açıklamada bulundu. Selçuk Geçer, konut fiyatlarının rekor oranda zamlandığını belirtti.

Selçuk Geçer yaptığı son paylaşımda konut fiyatlarının rekor oranda zamlandığına dikkat çekti. 

''KONUT FİYATLARI REKOR ORANDA ZAMLANDI''

Geçer yaptığı paylaşımda ''Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Kasım ayına ilişkin konut fiyat endeksini yayımladı. Buna göre Kasım'da konut fiyatlarında yıllık artış yüzde 50,5 ile yeni rekor seviyeye yükseldi.'' ifadelerini kullandı.

DOLAR VE KONUT OYUNUNU ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Selçuk Geçer daha önce yaptığı analizde bir kaç ay önce 1 milyon TL'den satılan konut fiyatlarının kısa süre önce aniden yükselerek 2.5 milyon liradan satıldığına dikkat çekmişti. Geçer, konut fiyatlarının bir kaç ay içerisinde 1.5 milyon TL değer kazanmasının sağlıklı olmadığına dikkat çekmişti.

KONUT FİYATLARI 25 TL'YE SABİTLENDİ

Selçuk Geçer dolar kurunun önce 8 liradan 18 liraya fırladığını ardından 10 liraya çekildiğini ve 13 liraya kadar yükseldiğini belirtmişti. Böyle olan takdirde konut fiyatlarının bir miktar yüksele bileceğini ancak %150 gibi zammın ancak konut fiyatlarının dolar kurunun çok üstünde hesaplanacağı takdirde ortaya çıkacağına değinmişti. Selçuk Geçer zamlara baktığında konut fiyatlarının 25-28 lira bandında sabitlendiğini ifade etmişti.