Dünyaca ünlü iki analistten altın uyarısı:  "Bu sıçrama sırasında..."

Dünyaca ünlü iki analistten altın uyarısı: "Bu sıçrama sırasında..."

Dolar/TL kuru ve altın fiyatlarında dalgalanma sürerken Dünyaca ünlü iki analist, altın hakkındaki yorumlarını paylaştı.

Dolar/TL kuru ve altın fiyatlarında dalgalanma sürerken Dünyaca ünlü iki analist, altın hakkındaki yorumlarını paylaştı.

Pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle dalgalanma yaşayan altın fiyatları yatırımcısını düşündürüyor. Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı önceki kapanışa göre yüzde 0,4 artışla 741,7 liradan işlem görüyor. Dünya ünlü analist Rajan Dhall 1777 dolar seviyesindeki mevcut dalganın dip seviyesi olarak odakta olabileceğini düşünüyor. 

TODD HORWITZ: ALTIN BU SEVİYELERDE SATILMALI
 Uluslararası ticaret danışmanı BubbaTrading’in piyasa stratejisti Todd Horwitz de altın fiyatına yönelik tahminlerde bulundu. Horwitz’e göre altın için bir sonraki destek seviyesi 1.750 dolar; bu başarısız olursa, 1.700 dolar oyunda. Altının burada biraz destek bulması gerektiğini belirten Horwitz, bu seviyeden bir ralli yaşanması durumunda satış fırsat olabileceği değerlendirmesinde bulunarak şunları söyledi:

"Altın buralarda biraz destek bulmalı; en iyi eylem konsolidasyon olacaktır. Buradan bir ralli görülürse, düşüş ve satış fırsatı olur. Dik düşüş de devam edebilir, ancak sıçrama bir veya iki gün kadar uzakta. Bu sıçrama sırasında satılmalı, direnç 1.810 dolarda."

İlgili Haberler