Erdoğan'dan olay ekonomi açıklaması!

Erdoğan'dan olay ekonomi açıklaması!

" Her evde, kapıcısında araba var, araç yetişmiyor"

Kabine Toplantısı ardından ekonomi eleştirilerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her evde araba var, kapıcısında araba var. İkinci elde araç yetişmiyor. Hepsinin istatistiklerini tutuyoruz. Nerede ne oluyor, ne satılıyor bunların hepsini gayet iyi biliyoruz" dedi.

Erdoğan: "Utanmadan sıkılmadan aşı yok, evine götürecek ekmeği yok diyor. Böyle bir yalan olabilir mi? Kim bunu diyen CHP’lisi İP’lisi. Bu da korkulması gereken yüceler yücesinden korkmuyor ki. Bunlar da edep haya yok."

“HER EVDE, KAPICISINDA ARAÇ VAR”

"Şu anda her evde araba var, kapıcısında araba var, şu anda ikinci el araba yetişmiyor. Bunları nasıl görmemezlikten geliyorsun. Bunu televizyon ekranlarından vatandaşa anlatır, vatandaşı kandırabilirsiniz ama bizi kandıramazsınız. Hepsinin istatistiklerini tutuyoruz. Nerede ne oluyor, ne satılıyor bunların hepsini gayet iyi biliyoruz."

"YAŞANAN SIKINTILARI KENDİMİZ İÇİN BİR FIRSATA DÖNÜŞTÜRME YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ"

"Türkiye olarak artan üretim ve lojistik gücümüzle yaşanan sıkıntıları kendimiz için bir fırsata dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Tabi bu arada yaşanan fiyat artışları ve diğer sıkıntıların insanlarımızı bunaltmaması için gereken tedbirleri alıyoruz.

Sosyal yardım sistemimizi etkin şekilde geliri olmayan ve çok düşük gelirli vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz, önümüzdeki dönemde bu doğrultuda atacağımız ilave adımlarımız olacak salgın döneminde zaten fedakarlık yapan vatandaşlarımızın üzerlerine daha fazla yük bilmemesi için gereken tedbirleri almakta kararlıyız."

“ÜLKEMİZİN BU KÜRESEL TÜRBÜLANSIN DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİNE İNANIYORUZ”

"Maliyetlerdeki yükselişin ötesinde fırsatçılık yapanlara da kusura bakmasınlar göz açtırmayacağız. bu konudaki denetimleri ve müeyyideleri sıkılaştırıyor geçtiğimiz hafta Meclis'e sunduğumuz yarın plan bütçe Komisyonu'ndaki müzakereleri başlayacak 2022 bütçemizi de bu anlayışı hazırladık.

Nice krizleri nice sıkıntıları nice saldırıları başarıyla geride bırakan ülkemizin bu küresel türbülansın da üstesinden geleceğine inanıyoruz, bunun için Cumhurbaşkanı olarak, Kabine olarak, yönetim olarak üzerimize düşenleri yapıyoruz yapmayı sürdüreceğiz."

“ÖNÜMÜZDEKİ FIRSATLARI DEĞERLENDİRMEYE YÖNELİK ADIMLAR ATACAĞIZ.”

"Mesela bu hafta sonu Roma'da yapılacak G 20 liderler Zirvesi‘nde ve ardından Glasgow da katılacağımız Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi‘nde hem gündemdeki konularla ilgili ülkemizin görüşlerini dile getirecek hem de önümüzdeki fırsatları değerlendirmeye yönelik adımlar atacağız. Salgın krizinden değişikliğine kadar ülkemizin küresel sistemdeki söz hakkını ve itibarlı konumunu güçlendirmek için gereken her adımı attık, atıyoruz."