İşte yeni Türkiye! Çalınmasın diye kaşar peynirine çip taktılar...

İşte yeni Türkiye! Çalınmasın diye kaşar peynirine çip taktılar...

Gaziantep’in Şahinbey ilçe belediyesinin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, ildeki bazı marketlerde kaşar peynirlerin çalınmasına karşın tedbir amaçlı çip takıldığını söyledi.

Gaziantep Şahinbey ilçe belediyesi CHP meclis üyesi Uğur Kalkan sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, ildeki bazı marketlerde kaşar peynirlerin çalınmasına karşı tedbir amaçlı çip takıldığını duyurdu.

Uğur Kalkan, “Birileri sürekli gündemi değiştirmeye çalışsa da halkın gerçek gündemi olan yokluk ve yoksulluk hiç değişmiyor” dedi.

CHP’li meclis üyesi Kalkan açıklamalarında, “Birileri sürekli gündemi değiştirmeye çalışsa da halkın gerçek gündemi olan yokluk ve yoksulluk hiç değişmiyor. Marketlere alışverişe gittiğimiz zaman halkın gerçek gündemiyle bir kez daha karşılaşıyoruz. Parası yetmediği için bir önceki vatandaşın yaptığı alışverişin indiriminden yararlananlar bunun yanında da kaşar peynirlerine, sucuklara takılan çipler. Bunu birileri söylese belki şaka zannedebiliriz ama Gaziantep’te bazı marketler kaşar peynirine ve sucuğa çalınmasın diye çip taktılar. Bu uygulamayla ben hayatım boyunca ilk defa karşılaştım. Hakikaten de bunlar hayaldi, gerçek oldu.” ifadelerine yer verdi.

k1.jpgugur-kalkan.jpg