Memur-Sen'den ''seyyanen zam'' açıklaması

Memur-Sen'den ''seyyanen zam'' açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, zam oranının belirlenmesinin ardından enflasyon kaynaklı gelir kaybının karşılanması ve maaşlar arası makasın büyümemesi için seyyanen iyileştirme yapılması gerektiğini açıkladı.

TÜİK'in açıkladığı Haziran ayı enflasyon rakamlarıyla birlikte memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu. Memur ve memur emeklilerinin zam oranı yüzde 41,69 olarak belirlendi. Zamla birlikte en düşük memur maaşı 6 bin 429 liradan 9 bin 119 liraya yükseldi. En düşük memur emeklisi maaşı ise 4 bin 289 liradan 6 bin 83 liraya çıktı. Zamlı maaşların belli olmasının ardından Memur-Sen'den açıklama geldi. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, enflasyon kaynaklı gelir kaybının karşılanması ve maaşlar arası makasın büyümemesi için seyyanen iyileştirme yapılması gerektiğini belirtti.

Twitter'dan açıklama yapan Yalçın, "Başta kamu görevlilerimiz olmak üzere çalışanlarıyla büyüyen “Büyük ve Güçlü Türkiye” ile uyumlu olarak kayıpların tazmini için seyyanen zam yapılmalı, vergi matrahları yükseltilmeli, ikinci 6 aylık dönemde enflasyonun zam oranını aştığı durumda eşel mobil uygulanmalıdır" dedi.