MÜSİAD'dan bomba dolar kuru tahmini! Herkesi şoke eden döviz kuru...

MÜSİAD'dan bomba dolar kuru tahmini! Herkesi şoke eden döviz kuru...

Erdoğan'ın konuşmaları sonrası doların sert yükselişini değerlendiren MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, yıl sonu dolar kurunu ne kadar beklediklerini açıkladı.

Döviz kuru kontrolden çıkmış durumda... Dolar biraz gerilemeye başlasa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından hemen sonra hızla yükseleme başlıyor.

Özellikle Erdoğan'nın konuşmaları sonrası dolar kurunda yaşanan ani yükseliş birçok ürünün fiyatında fahiş zamlara neden olurken vatandaşlar, bu artışın ne zaman son bulacağını araştırmaya başladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Vizyoner'in 2021 zirvesinin tanıtımı için düzenlenen toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, dolar kuru ile ilgili tahminlerini de kamuoyu ile paylaştı. 12-13 bandında seyreden dolar kurunun yüksek olduğunu belirten Asmalı, 10-15 gün içinde dolar kurunun düşeceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"İş adamları olarak isteğimiz kurda çok ani değişiklikler olmaması. Hem kamu hem de özel sektör borç ödemesi için dolar alınca kur hareketlendi. Bunun geçici olduğunu düşünüyoruz. 10-15 gün içinde bu oynaklığın geçeceğini düşünüyoruz. Kurla ilgili şu ana kadar kim tahminde bulunduysa hepsi yanıldı. Kur zaten gerçek değerinin üzerinde. Mevcudun üstüne çıkmayacağını düşünüyoruz. Dış borç ödemeleri bittiği anda olumlu bir tablo bekliyoruz. Arkadaşlarla ve ekonomistlerle yaptığımız toplantıda kurun yıl sonunda 8.5-9 TL bandında olmasını bekliyorduk. 12-13 TL'ler şu anda kurun çok yüksek olduğunu gösteriyor."