Yeni Hazine ve Maliye Bakanı'ndan flaş açıklamalar

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı'ndan flaş açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanlı Lütfi Elvan, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada "Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor." dedi.

Hazine ve Maliye yeni Bakanı Lütfi Elvan, açıklamasında önümüzdeki günlerde Adalet Bakanlığı ile STK'ler ve iş dünyasıyla bir araya gelineceğinin sinyalini verdi. Elvan, "Gerekli düzenlemeleri yapacağız" dedi.

Lütfi Elvan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor.

Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız.

İstişareye sonuna kadar açık olacağız. Hiçbir vatandaşımızın kafasında en ufak bir kaygı olmasın. Kapılarımız 24 saat açık olacak.

Türkiye, yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi olsun istiyoruz. Bu noktada atılması gereken adımları kararlılıkla atacağız.


 
Merkez Bankası Kanun'u açık, elbette bağımsızdır. Bu konuda daha fazla söyleyecek bir şeyim yok

(Düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlığı) Başkanlarımıza 'kanun ne diyorsa, neyi emrediyorsa onu yapacaksınız' dedim.