'1071' imza şovu geriye saymaya başladı: İmzalar bir bir geri çekiliyor

'1071' imza şovu geriye saymaya başladı: İmzalar bir bir geri çekiliyor

AYM’nin barış bildirisine imza atan akademisyenlerle ilgili kararının ardından başlatılan ‘Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz’ başlıklı imza kampanyası fiyaskosu sürüyor. Dün açıklama yapan 3 akademisyenin ardından bugün de imzacılar arasında gösterilen Doç. Dr. Alev Erarslan Göçer, imzasının 'sehven' kullanıldığını duyurdu.

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza atan akademisyenlere karşı 1071 imzayla yayımlanan bildiride sahte imza krizi devam ediyor. “Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz” başlıklı bildiride imzacılar arasında gösterilen Doç. Dr. Alev Erarslan Göçer de imzasının 'sehven' atıldığını duyurdu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Göçer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda ‘1071 Akademisyen’ olarak bilinen bildiriyle ilgili olarak rektörlük tarafından gönderilen ‘AYM Terörü Meşrulaştıramaz’ başlıklı mailde çoklu seçenek içeren bir imza sayfası ile karşılaşacağım düşüncesi ile ilgili linki tıklamam sonucu adım imzaya düşmüştür. Tamamen iradem dışında, teknik/sistemsel nedenlerden kaynaklı SEHVEN atılmış imzamı geri çekme talebime ilişkin düzenlediğim dilekçe tarafımca rektörlüğe iletilmiştir” ifadelerini kullandı.

SAYI 1065'E DÜŞTÜ
Böylelikle Selçukluların Anadolu'ya girişine atfen belirlenen 1071 sayısı 1065'e düşmüş oldu.

Geçtiğimiz gün de imzacı 1071 akademisyen arasında gösterilen Dr. Şerif Eskin, Prof. Dr. Ercan Eyüboğlu ile Dr. Anıl Özgüç söz konusu bildiriyi imzalamadığını açıklamış; 2 kişinin imzasının ise iki kez atıldığı belirlenmişti.