400 bin liralık pazar yeri açılmadan kapatıldı

400 bin liralık pazar yeri açılmadan kapatıldı

Ordu'da eski başkan AKP'li Enver Yılmaz tarafından yaptırılan ve 400 bin liraya malolan pazar yeri, 31 Mart'ta seçilen AKP'li Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından kapatıldı. Ordu'da daha önce de 15 milyon liraya yapılan botanik park kaldırılmıştı.

Ordu’da kamu parasıyla yapılan bir tesis daha hizmete açılmadan kapatıldı. 336 metrekarelik alan üzerine yapılan ve tamamlandığı halde yaklaşık bir yıldır atıl halde bekletilen Yöresel Ürünler Pazarı, Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından sessiz sedasız kaldırıldı.

Sözcü’den İsmail Akduman‘ın haberine göre her biri 3 metrekareden oluşan toplam 17 adet ahşap satış biriminin bulunduğu pazar, bir önceki AK Partili Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde yapılmıştı.

İşçiler tarafından sökülmeye başlanan pazarın açılmadan yıkılması tepki topladı.

Ordu CHP İl Başkanı Yusuf Furtun “Kenti yap boz tahtasına çevirdiler. Kimse hesap sormayınca onlar da kafalarına göre hareket ediyor. Sanki babalarının parası, biri yapıyor diğeri bozuyor” dedi.

Adı sık sık AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’la yaşadığı polemikle gündeme gelen Enver Yılmaz, 18 Eylül 2018’de görevinden istifa etmişti. Yılmaz’ın yerine seçime kadar geçici olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Engin Tekintaş atanmıştı.