Adnan Oktar'ı AKP'li isim mi savunacak?

Adnan Oktar'ı AKP'li isim mi savunacak?

Davayı görecek olan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi taraflara tebligat göndermeye başladı. Adnan Oktar'ın avukatına da 26 Temmuz'da tebligat gönderildi. Ancak tebligatta Oktar’ın avukatı olarak yazılan isim dikkat çekiciydi...

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik iddianame hazırlandı. Artık dava sürecine geçiliyor. Duruşma öncesi taraflara ve avukatlara tebligatlar yapılmaya başlandı.

OdaTV'de yer alan habere göre, davayı görecek olan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi taraflara tebligat göndermeye başladı. Adnan Oktar'ın avukatına da 26 Temmuz'da tebligat gönderildi.

OKTAR’IN DİKKAT ÇEKEN AVUKATI
Ancak tebligatta Oktar’ın avukatı olarak yazılan isim dikkat çekiciydi: Yakup Erikel.

Yakup Erikel, kritik bir isim. Şöyle ki; bugün Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu Üyesi olan Bülent Arınç’ın uzun yıllar boyunca avukatlığını yapmış ve yakınında olan bir isim. Arınç TBMM Başkanı iken Erikel’i hukuk danışmanı yapmıştı.

Yakup Erikel’in AKP’lilerle tek ilişkisi Arınç’la sınırlı değil. Erikel, Egemen Bağış’ın arkadaşı, Sadullah Ergin’in üniversiteden arkadaşı.

Erikel, AKP’den Mamak Belediye Başkan Aday Adayı olmuş ancak seçilmemişti.

Yakup Erikel, bir dönem Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyeliği yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ’nin denetçiliğini de yaptı. Deniz Feneri Derneği’nin 7 kurucusundan biri. Bir dönem Melih Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek ile Ankaraspor’un yönetim kurulu üyeliğini yaptı.

AĞABEYİ KUMPASA UĞRAMIŞTI
Yakup Erikel’in ağabeyi, kendisi gibi avukat olan Yusuf Erikel. FETÖ’nün Ergenekon kumpasında tutuklanan Yusuf Erikel, Silivri’de kanser olduktan sonra tahliye edilmişti. Ergenekon kumpasında Yusuf Erikel hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmiş mahkeme 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti.