Ağaç katliamı her yerde: Çekmeköy'de 100'e yakın ağaç kesildi

Ağaç katliamı her yerde: Çekmeköy'de 100'e yakın ağaç kesildi

Çekmeköy'de ağaç katliamı sürüyor. Pazartesi günü kesilen 100'den fazla ağaca, dün 100 kadar ağaç daha eklendi. Belediye ise bu katliamı kendisinin yapmadığını iddia etse de tüm işaretler 'operasyon'un belediye tarafından yapıldığını gösteriyor.

İstanbul Çekmeköy’de belediyenin sokak genişletme projesi kapsamında pazartesi günü kesilen 100 civarı ağaca, dün yaklaşık 100 ağaç daha eklendi. Katliamı görüntülemek isteyen mahalle sakinleri, belediye ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılırken, kesim sırasında yollar yine zabıtanın bariyerleriyle kapatıldı.

İleri Haber'den Tugay Candan'ın haberine göre  İstanbul’un Çekmeköy ilçesi Çamlık Mahallesi, Çamlık Sokak’taki 100’den fazla ağaç, AKP’li Çekmeköy Belediyesi tarafından pazartesi günü yapılan bir ‘operasyon’la kesilmişti. Yeni yapılan Şile Otoyolu’nun kenarında bulunan ve belediyeye ait olan ağaçlık alanda dün yine yaklaşık 100 civarı ağaç kesildi. Kesim sırasında bölgeye çıkan yollar yine zabıta bariyerleriyle kapatıldı. Dün yapılan kesimin ardından da bu sabah, kesilen ağaçlar alandan kaldırıldı.

Olayla ilgili konuştuğumuz bir mahalle sakini, dün bölgeye gelen ekiplerin kesime devam ettiklerini söylerken, görüntü almak istediğinde ise kendisine tepki gösterildiğini dile getirdi.

BELEDİYE İNKAR EDİYOR

Çekmeköy Belediyesi ise arayıp bilgi almak isteyen yurttaşlara, mevcut alanda belediye bünyesinde bir çalışma yapılmadığı ve Orman İşletme Şefliği tarafından bu çalışmanın yürütüldüğü cevabını verdi. Ancak mahalle sakinleri, kesim yapanların belediyenin ekipleri olduğunu ve Orman İşletme Şefliği memurlarının da bu ekiplere refakat ettiğini söylediler.