Ahmet Kural ve Sıla'dan ilk açıklama

Ahmet Kural ve Sıla'dan ilk açıklama

Oyuncu Ahmet Kural'a İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nce 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verilmesi üzerine Kural ve Sıla'dan ilk açıklamalar geldi.

Oyuncu Ahmet Kural'a, şarkıcı Sıla'nın şikayetçi olması sonucu; hakaret, tehdit ve kasten yaralama suçlamalarıyla  İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nce üç ayrı suçtan, 16 ay 20 gün hapis cezası verildi. Verilen ceza üzerine Ünlü oyuncu Kural ve şarkısı Sıla tarafından ilk açıklamalar yapıldı. 

Ahmet Kural,

"Şiddette kesinlikle bulunmadım. Bu iki sevgili arasında gerçekleşen bir olaydı. Eline almış bir belge 2009 yılında yapmış olduğum bir hatanın belgesi eline almış sallıyor.

Ben mahkemede de söyledim, ikimize de test yapsınlar… Eğlence görüntüleri var 18 saat sonra, benimle dalga geçtikleri… O görüntüleri mahkeme gündeme bile almadı. Ağıt ölülerin arkasından yakılır… Ben hapis cezası almadım, bir üst mahkeme var. Bu iş daha bitmedi. Kendisi şiddete meyilli bir insandır, hem kadına hem de erkeğe… Hem psikolojik hem de fiziksel şiddeti çok sever.

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın, basın mensuplarının 'hapis cezası' sorusu üzerine 'Ahmet Kural'ın şuan hapis yatma durumu söz konusu değil, cezası ertelendi ve para cezasına çevrilmedi." dedi

Şarkıcı Sıla ise, 

"Öncelikle mutluyum. Türk adaletine çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu pozisyona düşmüş ve düşebilecek bütün kadınlar için güven verici. Çok zor ve travmatik bir dönemdi benim için. Türlü iftiralara uğradım. Bunların karşısında ne kadar kuvvetli de olsanız çok kolay bir şey değil aslında sağlam kalmak. Bugün adalet beni yüreklendirdi. Susmak iyi fikir değil. Belki birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz. Herkese biraz cesur ve yürekli olmayı tavsiye ediyorum. Ben yargının çok adil olduğu kanaatindeyim." dedi.