AKP'li Cem Küçük: Böyle devam edemeyiz

AKP'li Cem Küçük: Böyle devam edemeyiz

AKP'li Türkiye yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde AKP'ye önerilerde bulundu.

Ulusal basında "Kripto FETÖ'cü" iddialarıyla sık sık gündeme gelen Türkiye yazarı Cem Küçük, AKP'nin medyada, televizyonlarda gündemi belirleyecek yeni sloganlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Küçük bugünkü yazısında "AK Parti’ye yepyeni bir muhafazakâr düşünce ve anlayış lazım" ifadesini kullanarak, "Eski argümanlara sarıldıkça bir yol alınamadığı görülecektir" diye yazdı.

Küçük, "Yeni bir muhafazakâr anlayış lazım" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

AK Parti’ye yepyeni bir muhafazakâr düşünce ve anlayış lazım. Medyada, televizyonlarda gündemi belirleyecek ve odadaki en yüksek ses olacak yeni sloganlara ihtiyaç var. Aynı şekilde akademide, sosyal hayatta ve siyasette daha ofansif argümanlara ihtiyacı var. Kendini savunma tarzı politikayla gündem belirlenmez. Muhalefet ilk kez bir yıldır gündem belirliyor ve AK Parti’yi savunmaya itiyor. 

Farklı görüş, itiraz öne sürecek herkes dinlenmeli. İç politikadan dış politikaya kadar geniş bir alanda söylem değişikliğine gitmek lazım. Yoksa CHP seçmeni bizi anlamıyor, HDP seçmeni aşırı ideolojik, İyi Parti ırkçı argümanlar kullanıyor demenin bir anlamı yok. Çünkü bu partilerin seçmenine bu tür argümanlar etki etmiyor...

Özellikle gençleri hedef alacak yeni bir muhafazakâr anlayış ve düşünce belirlenmesi lazım. Bu yapılmadıkça ve eski argümanlara sarıldıkça bir yol alınamadığı görülecektir. Benden uyarması.

NOT: Gabriel Sherman’ın kitabı “Odadaki Çığlık & Fox News'in Hikâyesi” adıyla Zodyak Kitap tarafından 2016’da yayınlanmıştı. Hararetle öneririm.