AKP'li 'Yeliz' rezil oldu!

AKP'li 'Yeliz' rezil oldu!

TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan AKP'li vekil Ahmet Hamdi Çamlı’nın, FETÖ’den övgüyle söz ettiği yeni bir mesajı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın şoförüyken daha sonra AKP'den Milletvekili olan ve Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın FETÖ’den övgüyle söz ettiği yeni bir mesajı ortaya çıktı.

Kanun Hükmünde Kararname ihraç edilen akademisyen Candan Badem, Ahmet Hamdi Çamlı’nın 11 Aralık 2013 yılında yazdığı tweeti,  “Yeliz bunu da silmeyi unutmuş. AKP içinde ne kadar çok esip gürleyen vasıfsız varsa geçmişte mutlaka sümüklü Feto'ya övgüler düzmüş oluyor” mesajıyla paylaştı.

Çamlı o mesajında, FETÖ lideri Fethullah Gülen’den “hocaefendi”, FETÖ’den ise “Cemaat” diye söz ediyor.

Mesajında, “Önemli bir değer olan Cemaat ve Hocaefendi'yi bu hale düşüren sebep ne olursa olsun hiçbir şekilde mazur görülemez.!” diye yazmış olan AKP’li vekil Çamlı, FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesindeki Suat Yıldız’ın yazısını paylaşmıştı.

Ahmet Hamdi Çamlı, yeni bir mesaj atarak FETÖ’ye övgü dolu bu mesajını savundu. Çamlı’nın yeni mesajında, “11 Ara 2013 tarihinde, ne olup bittiği belli olmadığı bir dönemde, FETÖ'yü açıkça haksız ve kötü niyetle itham etmişiz”ifadeleriyle FETÖ mesajına destek olması da dikkat çekiyor.

Çamlı 11 Aralık 2013’teki FETÖ’yü övdüğü mesajı için, “ne olup bittiği belli olmadığı bir dönemde” ifadelerini kullandı. FETÖ’nün kumpas davaları ile TSK’yi, gazetecileri ve aydınları hedef aldığı sürecin tamamı bu tarihten önceydi. Keza FETÖ’nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a da operasyon yaptığı tarih 2012 yılındaydı. Aynı şekilde, dershaneler, milletvekili sayısı gibi birçok tartışma da yine 11 Aralık 2013 tarihinden önce olmuştu.

Tüm bunlara karşın, Ahmet Hamdi Çamlı’nın 2013 yılının Aralık ayından FETÖ lideri Fethullah Gülen’den övgüyle söz ettiği mesajını bugün dahi savunması şaşırttı.