AKP'ye şov programı, işçiye mezar oldu: Bir cinayet daha!

AKP'ye şov programı, işçiye mezar oldu: Bir cinayet daha!

9 günlük TIR şoförü olan Sefahattin Bozkurt (60) yükleme yapan vincin halatının kopması sonucu yaşamını yitirdi.

İşçi ölümleri ile gündeme gelen İstanbul Havalimanı’nda bir iş cinayeti daha yaşandı.

13 Temmuz’da Kalyon İnşaat 3. Havalimanı THY şantiyelerinde 9 günlük TIR şoförü olan Sefahattin Bozkurt (60) yükleme yapan vincin halatının kopması sonucu yaşamını yitirdi.

Sigortasız çalışan Bozkurt’un yaşamını yitirmesiyle geride acılı bir eş ve iki çocuğu kaldı.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Bozkurt’un oğlu babasının ihmal sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, “Vinçleri yönlendiren bayrakçıları olurmuş. Onlar yokmuş. Saha sorumlusu ifadesinde sorumluluk kabul etmemiş. Dava açmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Emekli olan fakat ailesinin geçimini sağlamak için havalimanındaki inşaatta TIR şoförü olarak çalışan Sefahattin Bozkurt’un oğlu, olayın olduğu gün dört kişinin ifadesinin alınıp serbest bırakıldığını söyledi. 

'BABAMDAN MAHRUM KALDIM'
Babasına yardımcı olmak için yanında şantiyelere kendinin de gittiğine değinen Bozkurt’un oğlu, “Şantiyelerde az çok neyin, nasıl, ne şekilde olması gerektiğini biliyorum. Babam yıllardır bu işin içinde olan biriydi. Yükleme yapılırken o bölgede olunmaması gerektiğini adı gibi bilirdi.

Olayın olduğu gün yükleme yapılırken neden oradaydı? Neden uyarılmadı? O vinç operatörü babamı orada nasıl görmedi? Görmüş olduğunu varsayıyorum. Göz göre göre babam o bölgedeyken yüklemeye neden devam ettiğini düşünüyorum. Bu soruları kendime sorup sorup duruyorum” ifadelerini kullandı.