Bakanlık'tan personele atama oyunu!

Bakanlık'tan personele atama oyunu!

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınırken, Sağlık Bakanlığı kapanan hastanedeki personelden önce atama tercihi istedi, sonra 'planlama' gerekçesiyle vazgeçti.

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, devletin kendi arazisinde kiracı olduğu Bilkent Şehir Hastanesi’ne taşınıyor. Sağlık Bakanlığı önce hastane çalışanlarının atama tercihlerini istedi sonra “personel planlaması” gerekçesiyle vazgeçti. Bakanlık yaptığı atama programı ile Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni personelin yeni adresi olarak gösterdi. Branşlarında kadro fazlalığı olan tabiplerin durumu, taşeron personelin kapatılan diğer hastanelerdekiler gibi işsiz kalıp kalmayacağı ve boşaltılacak hastane binasının ne olacağı gibi konular ise belirsiz.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Etlik Şehir Hastanesi’ne taşınacağı tartışılan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, personelin yeni adresi olarak gösterilmesi dikkat çekti. Diğer hizmetlerde çalışan personele yeni planlama yapılacağı bildirildi. Merkezden uzak Nallıhan, Kahramankazan, Haymana, Beypazarı, Polatlı, Balâ, Güdül, Kalecik, Çamlıdere, Ayaş, Evren ilçelerinin talep edilebileceği kaydedildi.

6 BİNİ AŞAN İŞSİZLİK
Edinilen bilgilere göre; branşlarında kadro fazlalığı olan doktorların da ilçelere hatta yakın illere gönderilmesi söz konusu. Şirket adına labaratuvar teknikleri, görüntüleme hizmetleri gibi alanlarda çalışan taşeron personelin, kapatılan diğer hastanelerdekiler gibi, işsiz kalıp kalmayacağı ise belirsiz. Çevredeki medikal firmalar, kafeteryalar ve taksi duraklarında çalışan esnaf da düşünüldüğünde 6 bini aşan istihdam daralması olacak.