Binali Yıldırım'ın itfaiyecisinin İmamoğlu ile fotoğrafı ortaya çıktı

Binali Yıldırım'ın itfaiyecisinin İmamoğlu ile fotoğrafı ortaya çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seçim öncesinde sosyal medya üzerinden hakaretlere varan paylaşımlar yapan isimler bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seçim öncesinde sosyal medya üzerinden hakaretlere varan paylaşımlar yapan isimler bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bunun ilk örneği Ekrem İmamoğlu tarafından, İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.’nin (İSBAK) başına atanan Bahaddin Yetkin olmuştu. Yetkin daha sonra tepkilerin ardından istifa etmişti.

İkinci isim ise AKP döneminde İETT Genel Müdürü olan ve İmamoğlu döneminde de görevine devam eden Ahmet Bağış’tı. Öyle ki CHP, Ahmet Bağış hakkında geçen yıllarda “görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla savcılığa bile başvurmuştu.

Ortaya çıkan yeni isim de İstanbul Avrupa Yakası İtfaiye Müdürü Hasan Karakaş oldu. İmamoğlu’nun itfaiyecilere yaptığı bayram ziyaretinde Hasan Karakaş da orada bulunuyordu.

Halbuki Karakaş, seçimden önce Ekrem İmamoğlu’na karşı sosyal medyada birçok paylaşım yapmıştı. Karakaş paylaşımlarında İmamoğlu’na “FETÖ’cü”imasında bile bulunduğu ortaya çıktı.

Üstelik Hasan Karakaş 23 Haziran’a kadar hem itfaiye müdürlüğü hem Bem-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanlığı hem de BİMTAŞ AŞ. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütüyordu. Karakaş, 23 Haziran’dan sonra BİMTAŞ’taki görevinden ayrılsa da tüm paylaşımlarına rağmen diğer görevlerini yürütmeyi sürdürüyor.

İşte OdaTv'nin yayımladığı o paylaşımlar ve İmamoğlu’nun ziyaretinde Hasan Karakaş’ın fotoğrafı: