CHP ve İyi Parti buluştu

CHP ve İyi Parti buluştu

Son dönemde hükümete yakın medya Millet ittifakı "bölünüyor" derken, CHP ve İYİ Parti heyetleri yan yana fotoğraf verdi.

CHP adına Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Ankara Milletvekili Murat Emir ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre'den oluşan heyet ile İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Nuri Okutan, Genel Sekreter Uğur Poyraz ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar'dan oluşan heyet, Türkiye'de yargının sorunlarını, tarafsız ve bağımsız yargı için neler yapılabileceğini, aynı zamanda TBMM Adalet Komisyonu’nun gündeminde olan yargı paketini ayrıntılarıyla masaya yatırdı.

Toplantının sonuçları her iki partinin Genel Başkanlarına da sunulacak ve ilerleyen günlerde heyetler tekrar bir araya gelecek. Taraflar, Millet İttifakı'nın iki partisinin tarafsız ve bağımsız yargı, hak ve özgürlükler gibi konularda daha sık bir araya geleceğini dile getirdiler.

Millet ittifakında "bölünme" olacağına dair iddialar özellikle son dönemde hükümete yakın medyada sıkça dile getiriliyordu. Bu iddiaların konuşulduğu bir dönemde CHP ve İYİ Parti heyetinin bir arada fotoğraf vermedi dikkat çekti.